شنبه , ۲ تیر ۱۴۰۳ - ۴:۲۹ بعد از ظهر

۳ مصوبه سازمان بورس درباره مجوز تاسیس و فعالیت کارگزاری ها

به گزارش سرمایه نگر، منوچهر میرزایی با اشاره به سه مصوبه‌ هیات مدیره سازمان بورس درخصوص شرکت‌های کارگزاری به سنا اعلام کرد: این مصوبات به زودی به شرکت‌های کارگزاری ابلاغ خواهد شد.

بر اساس این گزارش به کارگزاری هایی که پیش از ۱۰ خرداد ۱۴۰۰، مجوز تاسیس و فعالیت را از سازمان اخذ کرده بودند به منظور تطبیق وضعیت‌ با استانداردهای موضوع این دستورالعمل، یک سال از ابلاغ این مصوبه فرصت داده شد. تأمین حداقل سرمایه ثبت و پرداخت شده ۱۰۰ میلیارد تومانی، تأمین دفتر اداری در مالکیت با کاربری اداری ـ تجاری حداقل به متراژ ۵۰۰ متر مربع و تأمین OMS اختصاصی، سه استاندارد این دستورالعمل بود. کارگزاری‌ ها تا ۱۹ خرداد سال آینده فرصت دارند تا شرایط را با استانداردهای موضوع دستورالعمل تطبیق دهند.

همچنین اعتبار مجوزهای فعالیتی که پیشتر بصورت یک ساله برای شرکت‌های کارگزاری صادر شده بود تا ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ تمدید شد. کارگزاری‌هایی که پیشتر مجوز فعالیت یک ساله را دریافت کردند و تاریخ انقضای آنها در حال اتمام است، نیازی نیست برای تمدید به سازمان بورس مراجعه کنند و تاریخ انقضای مجوز آنها تا ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ تمدید شد.

موضوع سوم، اعطای مجوز ۵ ساله فعالیت در صورت احراز استانداردهای سه‌گانه است. شرکت‌های کارگزاری اگر مجوز فعالیت‌ها را با شرایط سه‌گانه در دستورالعمل صدور مجوز تاسیس و فعالیت کارگزاری، دریافت یا تمدید کنند به جای مجوز یک ساله به آنها مجوز فعالیت ۵ ساله داده می‌شود.

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

سرمایه نگر

ریزش همه جانبه بورس تهران

به گزارش سرمایه نگر، سازمان بورس و اوراق بهادار در مهر ماه امسال با مشکلات زیادی روبرو بود. مشکلاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *