سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۴:۴۱ بعد از ظهر
سرمایه نگر
سرمایه نگر

تجدید ارزیابی ۹۰۳ درصدی در «زقیام»

به گزارش سرمایه نگر، دیگر شرکتی که خود را به ایستگاه افزایش سرمایه رسانده و نامه تجدید ارزیابی خود را به دست گرفته، کشت و دام قیام اصفهان است. سرمایه این شرکت در حال حاضر برابر با ۷۰۰ میلیارد ریال است که با افزایش قابل توجه ۹۰۳ درصدی به ۷ هزار و ۲۴ میلیارد ریال خواهد رسید.

«زقیام» برای رسیدن به این مقصود، تجدید ارزیابی دارایی‌های ثابت از طبقه زمین را به اجرا درآورده است. این شرکت در ۱۰ نوبت قبلی افزایش سرمایه، فقط از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران استفاده کرده بود و این اولین تجدید ارزیابی پس از تاسیس شرکت در سال ۱۳۷۲ است.

لازم به ذکر است از آن جایی که افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها هیچ‌گونه نقدینگی به شرکت تزریق نمی‌کند و تنها حقوق صاحبان سهام را به‌روز می‌کند و ساختار مالی شرکت را برای بهره‌برداری بهتر و بیشتر اصلاح می‌کند، تغییری در برآورد سود و زیان ایجاد نمی‌کند.

قطار افزایش سرمایه به شرکت ایران دارو نیز رسید و هیات مدیره این شرکت با در دست داشتن گزارش توجیهی افزایش سرمایه ۳۰۰ میلیارد ریالی معادل ۵۲ درصد سرمایه ۵۸۰ میلیارد ریالی کنونی، سوار بر این قطار شدند.

به این ترتیب، این شرکت داروساز مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی را به جریان انداخته تا در جهت افزایش مقدار و تنوع تولید محصولات نسبت به خرید تجهیزات و تامین سرمایه در گردش اقدام کند.

«دیران» برآورد کرده با انجام افزایش سرمایه مذکور سود خالص سال مالی ۱۴۰۰ به ۶۴۳ میلیارد ریال برسد. برای سال مالی ۱۳۹۹ سود خالص ۵۸۲ میلیارد ریالی پیش بینی کرده است.

سرمایه نگر

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

فولاد-سرمایه نگر

دلال پروری در بازار فولاد با اخبار جعلی

به گزارش سرمایه نگر، در دورانی که کشور با تحریم‌های شدید مواجه شده و تولید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *