شنبه , ۲ تیر ۱۴۰۳ - ۹:۴۱ قبل از ظهر

زمان ورود اولین خودرو‌ها از اول مهر تعیین شد

به گزارش سرمایه نگر، امید قالیباف سخنگوی وزارت صنعت درباره آیین نامه واردات خوردو که بعد از مدت ها اخیرا” توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شده و دارای نقاط ضعیفی هم است ، اعلام کرد: آغاز واردات در سه گروه از اول مهر خواهد بود و واجدین شرایط تا ۱۹ شهریور ، فرصت تحویل درخواست به دفتر صنایع خودرویی وزارت صنعت دارند تا اسامی شرکتهای منتخب حداکثر تا آخر شهریور اعلام شود.

سه گروه دارای اولویت شامل واردکنندگان خودرو اقتصادی، سرمایه گذاران خارجی متقاضی ایجاد خط تولید و متقاضیان واردات خودرو برقی به مناطق آزاد هستند. شرط متقاضیان خودرو اقتصادی نیز الزام به انتقال فناوری و ارائه خدمات بعد از فروش است که در صورت برنامه داخلی‌سازی، امتیاز خواهند گرفت.

طبق مشوق در نظر گرفته شده برای متقاضیان سرمایه گذاری خط تولید خودرو ، امکان تامین هزینه های ریالی بابت خرید کارخانه و راه اندازی خط تولید از طریق واردات خودرو و فروش وجود دارد که این مشوق مازاد سقف یک میلیارد یورویی واردات خودرو است.

در مناطق آزاد هم فقط محصولات برقی وارد خواهند شد و شرایط متقاضیان مشابه واردکنندگان خودرو اقتصادی است با این توضیح که فعلاً داخلی‌سازی مورد نظر نیست و به جای آن باید وارد کننده نسبت به ایجاد زیرساخت و ایستگاه شارژ خودرو تعهد دهد.

تعیین درصد حقوق دولتی هم بر اساس قیمت کشف شده در بورس کالا مشخص می شود. / بورس پرس

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

سرمایه نگر

ریزش همه جانبه بورس تهران

به گزارش سرمایه نگر، سازمان بورس و اوراق بهادار در مهر ماه امسال با مشکلات زیادی روبرو بود. مشکلاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *