سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۳:۱۱ بعد از ظهر
ورنا

«ورنا» رکورد جدید زد

به گزارش سرمایه نگر، صورت‌های مالی حسابرسی نشده سال مالی منتهی به شهریور ماه ۱۳۹۹ شرکت سرمایه گذاری گروه صنعتی رنا (ورنا) خبر از رشد ۲۰۹ درصدی سودآوری می‌دهد.

بر اساس این گزارش، سود تحقق یافته در این سال ۲ هزار و ۸۰۳ میلیارد ریال معادل ۳۵۳ ریال به ازای هر سهم بود. به این ترتیب، رکورد سودسازی شرکت شکسته شد و به کانال جدید وارد شد.

ورنا

رونق بازار سرمایه در سال گذشته پایه‌های اصلی سودسازی «ورنا» را تشکیل داد. از مبلغ سود خالص محقق شده، ۲ هزار و ۶۱۶ میلیارد ریال از محل سود فروش سرمایه گذاری‌ها تأمین شد. این شرکت در یک سال مالی خود بالغ بر ۵ هزار و ۱۷۶ میلیارد ریال سهم به فروش رساند که ۴۳ درصد آن مربوط به فروش سهام «سایپا» است. در مقابل، ۳ هزار و ۶۲۷ میلیارد ریال سهم خریداری کرد که «رمپنا» در صدر لیست خرید قرار داشت.

برآورد شرکت از سود فروش سرمایه گذاری‌ها در سال مالی ۱۴۰۰ مبلغی در حدود ۲ هزار و ۱۲۱ میلیارد ریال است.

«ورنا» با رشد اندک ۱۹ درصدی به درآمد سود سهام ۲۰۰ میلیارد ریالی دست یافت و برای سال آینده ۲۷۵ میلیارد ریال از این محل درآمد پیش بینی کرده است.

در آخرین گزارش منتشر شده، بهای تمام شده پرتفوی بورسی «ورنا» بالغ بر ۱۱ هزار و ۵۰۷ میلیارد ریال است که ارزش بازار آن حدود ۱۰۳ هزار میلیارد ریال تخمین زده می‌شود.

این شرکت یک هزار و ۳۳۱ میلیارد ریال در شرکت‌های غیر بورسی سرمایه گذاری کرده است.

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

فولاد-سرمایه نگر

دلال پروری در بازار فولاد با اخبار جعلی

به گزارش سرمایه نگر، در دورانی که کشور با تحریم‌های شدید مواجه شده و تولید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *