شنبه , ۲ تیر ۱۴۰۳ - ۹:۱۲ قبل از ظهر

چند مورد جدید در آیین‌نامه واردات خودرو

به گزارش سرمایه نگر، رضا فاطمی‌امین درباره عرضه محصولات خودرویی در بورس کالا به ایرنا گفت: سه ساز و کار برای خودرو وجود دارد که یکی قرعه کشی است. برخی محصولات هم به دلیل افزایش تولید، خارج از قرعه کشی عرضه می‌شوند. ساز و کار دیگر، بورس کالا است که قیمت پایه دارد و وارد بازار رقابت می‌شود که در این رقابت، قیمت واقعی، کاملا شفاف و مشخص است.

وی افزود: برخی افراد تجهیزاتی را بدون ثبت سفارش، وارد کرده و بدلیل اینکه عدم ثبت سفارش در بندر می‌ماند و به گمرک ربطی ندارد. انباشت از قبل مربوط به تاجری است که مال را انبار کرده و ممکن است ببرد. بنابر‌این واردات حساب نمی‌شود.

این مقام مسئول درباره عدم حذف قرعه کشی خودرو در سال جاری هم توضیح داد: این برداشت که قرعه کشی خودرو از آغاز سال حذف شود درست نیست. قرار است در طول سال و به تدریج حذف شود که در حال انجام است.

فاطمی امین در مورد واردات خودرو هم که قرار بود در ماه جاری نهایی شود، گفت: آیین‌نامه واردات خودرو نهایی و چند مورد جدید لحاظ شد که مربوط به اجبار در ارایه خدمات پس از فروش خودروهای وارداتی و انتقال فناوری است. هر کس این شرایط را ایجاد کند می‌تواند خودرو وارد کند و منحصر به خودروسازان هم نیست.

وی افزود: بازرگانان مشخص می‌کنند که خودرو از چه کشوری وارد شود و محدودیتی در این خصوص وجود ندارد. همچنین قرار نیست خودروهای لوکس وارد شود، واردات خودروهای دست دوم هم طبق قانون ممنوع است.

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

سرمایه نگر

ریزش همه جانبه بورس تهران

به گزارش سرمایه نگر، سازمان بورس و اوراق بهادار در مهر ماه امسال با مشکلات زیادی روبرو بود. مشکلاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *