شنبه , ۲ تیر ۱۴۰۳ - ۴:۱۴ بعد از ظهر

ایران خودرو و سایپا چقدر تولید کردند؟

به گزارش سرمایه نگر به نقل از اقتصاد آنلاین، دو خودروساز بزرگ کشور آمار تولید مربوط به مرداد ماه خود را منتشر کردند؛ بر اساس اطلاعات منتشر شده در سامانه کدال،‌ایران خودرو در مرداد امسال بیش ۴۱هزار و ۳۰۰دستگاه خودرو تولید کرده است که در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته افزایش حدود ۶۶ درصدی را نشان می‌دهد. گروه پژو با حدود ۶۴ درصد، بیش‌ترین سهم را در تولیدات ایران خودرو در مرداد امسال داشته است؛ گروه سمند با ۱۵ درصد و گروه دنا با ۱۳ درصد از دیگر محصولات پرتیراژ ایران خودرو در این ماه بوده است.

به طور کلی در ۵ ماهه نخست امسال تولید ایران خودرو برابر با ۲۱۱هزار و ۳۱۱ دستگاه بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش بیش از ۲۴ درصدی را نشان می‌دهد. در ۵ ماهه نخست امسال نیز گروه پژو با سهم ۶۳ درصدی بیش‌تری تیراژ را در سبد محصولات ایران خودرو داشته است. گروه سمند با ۱۴ درصد و گروه دنا با ۱۲ درصد از دیگر محصولات پرتیراژ ایران‌خودرو در ۵ ماهه نخست امسال محسوب می‌شود.

سرمایه نگر

سایپا دیگر خودروساز بزرگ کشور هم در مرداد ماه امسال بیش از ۲۵ هزار دستگاه تولید کرده که نسبت به ماه  مشابه  سال گذشته افزایش ۱۲ درصدی را نشان می‌دهد؛  خانواده X200 (تیبا، ساینا و کوییک)‌ با سهم ۷۸ درصدی پر تیراژترین محصول سایپا در مرداد بود. وانت ۱۵۱ با سهم ۱۲ درصدی و شاهین با سهم ۱۰ درصدی از دیگر محصولات پر تیراژ این شرکت در مرداد ماه امسال محسوب می شود.

همچنین سایپا در ۵ ماهه نخست امسال حدود ۱۲۸ هزار دستگاه خودرو تولید کرده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش حدود ۳ درصدی را نشان می‌دهد. در ۵ ماهه نخست امسال خانواده X200 (تیبا، ساینا و کوییک)‌ با سهم ۸۰ درصدی، پرتیراژترین محصول سایپا به حساب می‌آید؛ وانت ۱۵۱ با ۱۲ درصد و شاهین با ۸ درصد از دیگر محصولات پرتیراژ سایپا هستند

سرمایه نگر

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

سرمایه نگر

ریزش همه جانبه بورس تهران

به گزارش سرمایه نگر، سازمان بورس و اوراق بهادار در مهر ماه امسال با مشکلات زیادی روبرو بود. مشکلاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *