شنبه , ۲ تیر ۱۴۰۳ - ۵:۰۶ بعد از ظهر

طلسم حضور اولین باشگاه فوتبال شکسته شد

به گزارش سرمایه نگر، طلسم حضور اولین باشگاه فوتبال در بازار سهام امروز بعد از سال ها کش و قوس و ترس و نگرانی ماه های اخیر مسئولان از تبعات قیمت گذاری ، شکسته شد و هر سهم استقلال با قیمت ۴۰۵ تومانی ، معامله شد تا فصل تازه ای از حیات و ارتباط بازار سرمایه و باشگاه های فوتبال شروع شود.

براساس این گزارش در جریان معاملات آخرین روز هفته بازار سهام که شاخص با رشد بیش از ۱۰ هزار واحدی، ۱.۴۴۲ هزار تایی شد، نماد شرکت فرهنگی ورزشی استقلال برای اولین بار در تابلو نارنجی بازار پایه فرابورس با محدودیت حجمی ۱۰ هزار سهمی گشایش یافت و بعد از ورود سفارش ها و تقابل دو طرف عرضه و تقاضا، هر سهم “استقلال ” ۴۰۵ تومان قیمت خورد و ارزش روز بازار سهام آن با توجه به سرمایه اسمی بیش هزار میلیارد تومانی به بیش از ۴.۳ هزار میلیارد تومان رسید.

در این میان به باور برخی تحلیل گران ، ارزش ذاتی هر سهم استقلال حدود ۳۰۰ تومان بود اما عده ای برای قیمت گذاری ۵۰۰ تا ۷۰۰ تومانی هر سهم تلاش کردند که نتیجه ایی حاصل نشد. در این صورت احتمال تشکیل صف فروش در هفته آینده تقویت می شد.

با این اوصاف در برابر اقدام به فروش هزار و ۷۹۴ سهامدار ( از جمله ۲۸ حقوقی) ۲ هزار و ۳۴۳ سهامدار حقیقی و ۱۰ حقوقی حاضر به خرید بیش از ۱۴۳.۷ میلیون سهم استقلال به ارزش بیش از ۵۸.۲ میلیارد تومان شدند.

استقلال که سال گذشته قهرمان لیگ برتر فوتبال شده و پر افتخارترین تیم فوتبال بشمار می رود ، فردا میزبان مس کرمان با حضور ۵۰۰ زن خواهد بود. / بورس پرس

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

سرمایه نگر

ریزش همه جانبه بورس تهران

به گزارش سرمایه نگر، سازمان بورس و اوراق بهادار در مهر ماه امسال با مشکلات زیادی روبرو بود. مشکلاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *