شنبه , ۲ تیر ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۴ قبل از ظهر

پرش سه گام «سیستم» به سوی سرمایه جدید

به گزارش سرمایه نگر، این روزها جو افزایش سرمایه پررنگ شده و هر روز شاهد خبرهای فراوان از شرکت‌ها در این خصوص هستیم. اکنون نیز شرکت همکاران سیستم دست به کار شده و قصد دارد مبلغ ۲ هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال بر سرمایه یک هزار و ۲۶۰ میلیارد ریالی کنونی بیافزاید و به سرمایه ۳ هزار و ۸۱۰ میلیارد ریال برسد. در حال حاضر حرکت جهانی در صنعت نرم افزار به سمت تکنولوژی رایانش ابری با رشد قابل توجهی در حال شکل‌گیری و توسعه است. شرکت همکاران سیستم جهت همگام بودن با تکنولوژی، کسب و کار ابری را از سه سال گذشته دنبال می‌کند.

از همین رو، شرکت برآورد کرده جهت فضای کاری مناسب برای شرکت توسعه زیرساخت‌های فناورانه برآمد و همچنین تقویت شکبه تجاری سازمان، حدود ۲ هزار مترمربع فضا نیاز دارد که نیاز به سرمایه ۲ هزار میلیارد ریالی است. از سوی دیگر، افزایش سرمایه یک هزار میلیارد ریالی شرکت توسعه زیرساخت‌های فناورانه برآمد در پیش است که ۵۵ درصد آن در اختیار همکاران سیستم است.

سرمایه نگر

جهت نیل به این اهداف، به ۲ هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال سرمایه نیاز است که قرار است طی سه مرحله از محل سود انباشته انجام گیرد. در مرحله اول یک هزار و ۶۷۶ میلیارد ریال، در مرحله دوم ۶۶۵ میلیارد ریال و در مرحله سوم ۲۰۹ میلیارد ریال افزایش سرمایه انجام خواهد شد.

«سیستم» پیش بینی کرده در صورت انجام افزایش سرمایه در سال ۱۳۹۹ سود خالص ۲ هزار و ۸۸۰ میلیارد ریالی و در سال ۱۴۰۰ سود خالص ۳ هزار و ۶۵۷ میلیارد ریالی شناسایی کند.

سرمایه نگر

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

فولاد-سرمایه نگر

دلال پروری در بازار فولاد با اخبار جعلی

به گزارش سرمایه نگر، در دورانی که کشور با تحریم‌های شدید مواجه شده و تولید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *