سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۳:۵۸ بعد از ظهر

سرعت نوار تولید و فروش گل‌گهر زیاد شد

به گزارش سرمایه نگر، شرکت معدنی و صنعتی گل گهر نزدیک به ۱.۶ میلیون تن محصول در مرداد ماه سال ۱۴۰۱ تولید کرد که نسبت به ماه قبل افزایش ۵۰۰ هزار تنی معادل ۴۴ درصدی دارد. مقدار فروش نیز در این ماه ۹۷۱ هزار تن از تولیدات را به فروش رساند که نسبت به فروش ۷۸۶ هزار تنی تیر ماه، بهبود فرایند فروش محصولات نمایان است.

در مجموع، در ۵ ماهه نخست سال موفق به تولید ۱۰ میلیون تن کنسانتره سنگ آهن و گندله شده و از این میزان، ۴.۳ میلیون تن به ارزش ۱۴۷ هزار میلیارد ریال به فروش رسید.

نکته جالب توجه در عملکرد سال جاری شرکت گل گهر، افزایش قابل توجه میزان صادرات است. در حالی که در ۵ ماهه سال گذشته کل حجم صادرات شرکت ۵۴ هزار تن بود، در همین مدت از سال جاری ۵۹۹ هزار تن صادر شده است. با توجه به افزایش نرخ ارز در داخل و بهبود قیمت ها در بازارهای خارجی، هر چه میزان صادرات افزایش یابد، درآمدها با شتاب بیشتری رشد می کنند.

با این تفاسیر، انتظار بر این است که روند رو به رشد تولید و فروش محصولات در این شرکت قدرتمند معدنی تداوم داشته باشد و در ماه های آتی وضعیت از آن چه که هست بهتر شود. در کنار آن، در صورت بازگشت قیمت جهانی و داخلی گندله و سنگ آهن به روزهای اوج خود، رقم درآمدها را بزرگ‌تر می کند و روند صعودی سودآوری که سالیان اخیر شاهد آن بودیم، باز هم ادامه خواهد داشت.

سرمایه نگر
سرمایه نگر

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

فولاد-سرمایه نگر

دلال پروری در بازار فولاد با اخبار جعلی

به گزارش سرمایه نگر، در دورانی که کشور با تحریم‌های شدید مواجه شده و تولید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *