سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۳:۳۸ بعد از ظهر

سیگنال‌ ارز مس را گران کرد

به گزارش سرمایه نگر، شرکت ملی مس در سومین هفته از مهر ماه به روال معمول خود ۴ هزار تن کاتد مس در رینگ صنعتی بورس کالای ایران عرضه کرد؛ صنایع تکمیلی برای کسب سهم از این عرضه تقاضایی برابر ۵ هزار و ۱۶۰ تن را در این بازار به ثبت رساندند.

در حالی رینگ صنعتی مس در بازار فیزیکی بورس کالای ایران با برتری محسوس تقاضا نسبت به عرضه روبرو است که واهمه از بروز رکود اقتصادی در پی رشد متوالی نرخ بهره از سوی فدرال رزرو و اصرار دولت چین بر اجرای سیاست کرونا صفر باعث شده تا تقاضای جهانی برای فلز سرخ کاهش یابد. در این شرایط بازار داخلی کاتد مس با سیگنال مثبت ارزی همچنان پررونق است.

میزان تقاضای صنایع تکمیلی فعال در کشور کمتر از عرضه هفتگی ۴ هزار تن کاتد مس است و این موضوع باعث شده تا به شکل معمول تقاضایی به مراتب کمتر برای کاتد مس در بازار فیزیکی بورس کالای ایران به ثبت برسد، اما در شرایط کنونی سیگنال ارزی باعث شده تا تقاضا نسبت به عرضه افزایش یابد به‌نحوی که برای ۴ هزار تن کاتد مس عرضه شده در بازار فیزیکی بورس کالای ایران تقاضایی برابر ۵ هزار و ۱۶۰ تن به ثبت رسید. برتری تقاضا نسبت به عرضه باعث شد تا میانگین نرخ فروش کاتد مس از رینگ صنعتی بورس کالا ۱۴.۵ درصد نسبت به قیمت پایه رشد کند و از ۲۰۵ هزار تومان به ازای هر کیلوگرم به ۲۳۵ هزار تومان به ازای هر کیلوگرم برسد. / اکو ایران

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

سرمایه نگر

ریزش همه جانبه بورس تهران

به گزارش سرمایه نگر، سازمان بورس و اوراق بهادار در مهر ماه امسال با مشکلات زیادی روبرو بود. مشکلاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *