سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۳:۴۳ بعد از ظهر

رای به نفع شپلی صادر شد

به گزارش سرمایه نگر، شرکت پلی اکریل با اشاره به شکایت شرکت سپهر پلیمر سپاهان در خصوص تحویل روزانه مقدار ۶۰ تن چیپس پلی استر از نتیجه نهایی مبنی بر رای قطعی صادره دیوان عالی به نفع پلی اکریل خبر داد و برای دو روز کاری با توقف نماد روبرو شد.

براین اساس، محمد کاظمی مدیرعامل “شپلی” اعلام کرد: پیگیری ها در راستای احقاق حقوق شرکت به سرانجام رسید و در نهایت شعبه دو دیوان عالی در رابطه با پرونده شرکت سپهر پلیمر اقدام به صدور رای مبنی بر اعاده دادرسی کرد.

اعتراض فوق العاده شرکت پلی اکریل منجر به تشخیص خلاف شرع بودن رای صادره در حوزه ریاست کل دادگستری استان اصفهان شد و در ادامه معاونت قضایی قوه قضاییه نیز بر خلاف شرع بودن رای تاکید کرد و در نهایت تقاضای اعاده دادرسی شرکت نسبت به دادنامه ۳۰ دی سال ۹۶ شعبه دادگاه حقوقی اصفهان و دادنامه ۲۷ بهمن سال ۹۸ در شعبه دوم دادگاه تجدید نظر استان اصفهان وارد، تشخیص داده شد و آرا نقض شد و قرار رد دعوی شرکت سپهر پلیمر اعلام و رای صادره قطعی است.

وفق رای صادره از مرجع دیوان عالی، آراء محکومیت و متعاقب آن اجراییه صادره علیه شرکت اقدامات اجرایی و توقیفات نقض شده و لزوم بازنگری در ذخایر قراردادی اخذ شده در احکام قطعی گذشته که آثار آن در صورت های مالی به مبلغ ۳۲۸.۵ میلیارد تومان انعکاس یافته، قطعی است که پس از اخذ استعلام مکتوب از حسابرس و بازرس منتشر خواهد شد.

اما نقض حکم، برگشت ذخایر اخذ شده از این بابت را تجویز می‌کند که نحوه انعکاس آن با هماهنگی حسابرس و بازرس انجام می پذیرد. البته در صورت عدم پذیرش اعاده دادرسی در صورت های مالی شش ماهه منتهی به خرداد ۱۴۰۱، مبلغ ۴۹.۶ میلیارد تومان الزام به اخذ ذخیره وجود داشت که با توجه به حکم اخیر مرتفع شد. / بورس پرس

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

سرمایه نگر

ریزش همه جانبه بورس تهران

به گزارش سرمایه نگر، سازمان بورس و اوراق بهادار در مهر ماه امسال با مشکلات زیادی روبرو بود. مشکلاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *