سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۳:۵۱ بعد از ظهر
Construction building/ 3d render.

«ثفارس» به لطف بورس ۱۱۹ ریال سود ساخت

به گزارش سرمایه نگر، با انتشار صورت‌های مالی دوره ۱۲ ماهه منتهی به شهریور ماه سال ۱۳۹۹ مشخص شد که سود خالص شرکت توسعه و عمران فارس (ثفارس) رشد ۷۸ درصدی نسبت به سال مالی ۱۳۹۸ داشته است.

بر اساس این گزارش، درآمدهای عملیاتی این انبوه ساز به سبب رکود اقتصادی حاکم بر فضای کشور، با افت ۶۵ درصدی مواجه شد اما؛ از آن‌جایی که بهای تمام شده بیش از این میزان کاهش داشت، از شدت افت سود ناخالص کاسته شد و به کاهش ۲۷ درصدی بسنده کرد.

با توجه به شرایط کنونی، در حال حاضر هیات مدیره «ثفارس» پیش بینی کرده در سال مالی ۱۴۰۰ بتواند ۵۳۷ میلیارد ریال درآمد از محل تکمیل و فروش پروژه‌های خود کسب کند.

در این میان، آن چه که باعث شد تا کاهش سود ناخالص و عملیاتی، به افزایش در سود خالص تبدیل شود، شناسایی ۱۳۰ میلیارد ریال درآمد سرمایه گذاری‌ها است. به عبارتی، «ثفارس» نیز سود سال مالی ۹۹ خود را مدیون رشد بازار سرمایه است.

به این ترتیب، سال مالی ۱۳۹۹ با ثبت سود خالص ۲۱۵ میلیارد ریال معادل ۱۱۹ ریال به ازای هر سهم، به پایان رسید. لازم به ذکر است که در صورت‌های مالی تلفیقی، رشد سودآوری ۶۲ درصد بود و مبلغ ۲۳۶ میلیارد ریال معادل ۱۳۱ ریال به ازای هر سهم، سود تحقق یافت.

از مهمترین پروژه‌های در دست تکمیل «ثفارس» پروژه باران شیراز است که تاکنون ۲۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا پایان سال مالی ۱۴۰۱ به بهره‌برداری خواهد رسید.

دیگر طرح‌های در دست اجرای این شرکت پروژه تجاری محله‌ای صدرا و پروژه آسمان صدرا فاز ۴ است که طی روزهای اخیر وارد فرآیند احداث شده است. طرح نیکان شیراز نیز تاکنون ۹۴ درصد پیشرفت داشته و در سال مالی ۱۳۹۹، حدود ۱۲۹ میلیارد ریال درآمد برای «ثفارس» به همراه داشت.

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

فولاد-سرمایه نگر

دلال پروری در بازار فولاد با اخبار جعلی

به گزارش سرمایه نگر، در دورانی که کشور با تحریم‌های شدید مواجه شده و تولید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *