شنبه , ۲ تیر ۱۴۰۳ - ۹:۰۸ قبل از ظهر

افزایش فروش ماهانه سیمان درود

به گزارش سرمایه نگر، شرکت سیمان درود در اطلاعیه عملکرد ماهیانه شهریور که توسط سامانه کدال منتشر شد، از افزایش ۱۱۷ درصدی فروش ماهانه خود به نسبت مرداد ماه پرده برداری کرد. سیمان درود در مرداد ماه امسال توانست با ۳۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان فروش رشد ۳۱ درصدی را به نسبت مرداد سال گذشته داشته باشد. در شهریورماه با افزایش ۱۱۷ درصدی فروش ماهانه نسبت به مرداد، فروش ۷۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومانی برای سیمان درود به ثبت رسید. نرخ فروش دو محصول استراتژیک سیمان درود نشان می دهد که از جهت رشد نرخ نیز حمایت مناسبی در فروش ماه های سال جاری انجام شده است. قیمت سهام سیمان درود در دو هفته اخیر نزولی بوده اما سهام این شرکت با وجود افت شاخص کل در شش ماهه سال جاری از عملکرد بهتری برخوردار بوده و بازدهی مثبت داشته است.

فروش ماهانه سدور در ۱۸ ماه اخیر

فروش ماهانه شرکت سیمان درود نشان می دهد که این مجموعه بازار فروش فصلی دارد و فروش ماهیانه در این شرکت از تناوب بالایی برخوردار است. سدور در ماه های آخر هر فصل بهترین فروش های سال خود را به ثبت می رساند و در ماه های ابتدایی هر فصل نیز عملکرد ضعیفی به نسبت ماه قبل خود دارد. شرکت سیمان درود در سال ۱۴۰۰ توانست ۴۰۶.۳ میلیارد تومان فروش داشته باشد و متوسط فروش ماهانه برای این شرکت در سال قبل ۳۴ میلیارد تومان بوده است. در ۶ ماهه سال جاری سیمان درود ۲۷۳.۵میلیارد تومان فروش داشته که ۶۰ درصد بیشتر از ۱۷۱.۴ میلیارد تومان ۶ ماهه سال قبل است و در این شش ماهه متوسط فروش ماهانه به ۴۵.۶ میلیارد تومان در ماه رسیده است.

سرمایه نگر

فروش شهریور ماه سال جاری برای شرکت سیمان درود ۷۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بوده است که به نسبت ۳۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان فروش مرداد ماه رشد ۱۱۷ درصدی داشته است و به نسبت ۵۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان فروش شهریور ۱۴۰۰ نیز رشد ۴۲ درصدی داشته است. روند فروش ماهانه به جز مقدار فروش که فصلی بودن آن تناوب شدیدی در فروش ماهانه ایجاد کرده است، از نرخ فروش نیز تأثیر می گیرد.

سرمایه نگر

نرخ فروش دو محصول استراتژیک سیمان درود از ابتدای سال ۱۴۰۰ روندی صعودی را به خود گرفته است. سیمان کیسه ای تیپ دو برای سدور منبع اصلی فروش داخلی محسوب می شود. این محصول در ۶ ماهه سال جاری فقط یک ماه را از تمامی ماه های سال قبل نرخ بیشری نداشته است. نرخ سیمان تیپ دو در شهریور امسال ۲۳ درصد بیشتر از شهریور سال گذشته بوده است. دیگر محصول استراتژیک سیمان درود را می توان کلینکر تیپ پنج دانست که اکثر فروش صادراتی این شرکت از این محصول انجام می شود. نرخ فروش این محصول نیز در تمام شش ماه گذشته به نسبت ماه مشابه در سال قبل بیش از ۳۵ درصد رشد داشته است و در دو ماه اخیر با رشد قابل توجهی همراه بوده و در شهریور امسال به نسبت شهریور سال گذشته ۵۱ درصد افزایش داشته است.

سرمایه نگر

عملکرد مالی سیمان درود در فصل بهار

شرکت سیمان درود در فصل بهار امسال عملکرد مالی مناسبی را در صورت های سود و زیان خود به جای گذاشته است. این شرکت توانسته است با افزایش فروشی که در فصل بهار امسال به نسبت بهار۱۴۰۰ داشته است، توانست رشد ۳ میلیارد تومانی در سود ناخالص خود ایجاد کند و به نسبت سود ناخالص بهار ۱۴۰۰ رشد ۱۲ درصدی را در این معیار سود و زیانی ایجاد کند. هزینه های عملیاتی برای شرکت سیمان درود در بهار امسال رشد ۱۷ درصدی معادل ۳.۵ میلیارد تومان داشت و باعث شد تا سود عملیاتی این شرکت به جای رشد، کاهش ۷ درصدی را تجربه کند. کنترل هزینه های مالی در فصل بهار کاملا چشمگیر بوده است به شکلی که افت ۱.۵ میلیاردی هزینه های مالی بهار امسال به نسبت ۱۴۰۰ باعث شد تا سود خالص فصلی برای این شرکت ۱ میلیارد بیشتر از سال گذشته باشد و رشد ۳۲ درصدی را برای سود خالص این شرکت به همراه داشته باشد.

سرمایه نگر

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

سرمایه نگر

ریزش همه جانبه بورس تهران

به گزارش سرمایه نگر، سازمان بورس و اوراق بهادار در مهر ماه امسال با مشکلات زیادی روبرو بود. مشکلاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *