شنبه , ۲ تیر ۱۴۰۳ - ۴:۴۰ بعد از ظهر

۱۲ روز خروج سرمایه از بورس

به گزارش سرمایه نگر، در تمامی روزهای معاملاتی هفته اخیر پول حقیقی از بورس خارج شد اما میزان سرمایه خروجی کمتر از هفته پیشین بود.

خروج پول حقیقی از بازار سهام

بورس در شرایطی به استقبال معاملات روز شنبه رفت که در تمامی روزهای کاری هفته پیش شاهد خروج پول حقیقی از بازار سهام بودیم. روز شنبه، روند خروج پول حقیقی ادامه داشت و ۳۰۵ میلیارد تومان سرمایه حقیقی از بورس خارج شد. روز یکشنبه ۵۳۱ میلیارد تومان خارج شد که بیشترین رقم هفته بود. روز دوشنبه ارزش سرمایه حقیقی خروجی ۳۴۹ میلیارد تومان بود.

روز سه‌شنبه باز هم پول حقیقی خارج شد و ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی ۲۶۱ میلیارد تومان شد. روز چهارشنبه نیز ۴۳۶ میلیارد تومان خروج سرمایه ثبت شد.

در مجموع کل هفته هزار و ۸۸۲ میلیارد تومان سرمایه حقیقی از بازار سهام خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی ۳۷۶ میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیش افت ۱۶ درصد داشته است.

رکوردداران خروج پول حقیقی

در هفته اخیر بیشترین خروج پول به سهام شپنا اختصاص داشت و پس از آن فولاد در رتبه‌ بعدی بود. بیشترین خروج پول حقیقی در روزهای شنبه، یکشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه به شپنا تعلق داشت. روز دوشنبه نیز به بپاس اختصاص داشت.

در هفته اخیر گروه‌ فلزات اساسی بیشترین خروج سرمایه حقیقی را داشت. محصولات شیمیایی، نمادهای پالایشی گروه فراورده‌های نفتی و کک و بیمه و صندوق‌های بازنشستگی نیز در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. / اقتصاد نیوز

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

سرمایه نگر

ریزش همه جانبه بورس تهران

به گزارش سرمایه نگر، سازمان بورس و اوراق بهادار در مهر ماه امسال با مشکلات زیادی روبرو بود. مشکلاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *