شنبه , ۲ تیر ۱۴۰۳ - ۹:۲۶ قبل از ظهر

قانون بازار سرمایه در مسیر اصلاح

به گزارش سرمایه نگر، محمدرضا پور ابراهیمی درخصوص نشست کمیسیون اقتصادی مجلس با حضور وزیر اقتصاد گفت: یکی از محورهای جلسه، لزوم اصلاح قانون بازار سرمایه بود که این موضوع از مدت‌ها قبل در دستور کار کمیته تخصصی قرار گرفت و گزارش نهایی قرائت شد.

مقرر شد گزارش در سامانه مرکز پژوهش‌های مجلس بارگذاری شود و ظرف بازه‌ ۱۰ روزه متخصصان و مجموعه‌های مختلف از جمله بخش خصوصی، سازمان بورس، بانک مرکزی و وزارت اقتصاد نظر را به دبیرخانه کمیته تخصصی ارائه کنند تا ظرف یک ماه آینده اصلاح قانون بازار سرمایه که منجر به رفع بخشی از دغدغه‌های مردم درباره وضعیت کنونی بازار سرمایه است را شاهد بود.

دومین دستور کار، بررسی تحقیق و تفحص عدم اجرای تکالیف قانونی توسط بانک‌ها درخصوص مدیریت دارایی و اجرای قوانین سرمایه‌ گذاری‌ها، نگهداری‌ها دارایی و… بود. با توجه به اینکه پیش از این دو تحقیق و تفحص از بانک‌های دولتی و بانک‌های خصوصی تصویب شده بود مقرر شد، گزارش‌ها ارائه شود و در صورت وجوه مشترک ، تحقیق و تفحص جدید منتفی شود.

تحقیق و تفحص از عملکرد بانک‌ها در ارائه خدمات بانکی و نرخ‌ها دیگر موضوع بررسی شده بود که به متقاضیان فرصتی ۱۰ روزه دادند تا بانک مرکزی و وزارت اقتصاد آخرین گزارش‌ها را ارائه کنند تا در اولین جلسات تصمیم گیری انجام شود.

بررسی طرح مالیات بر عایدی سرمایه در کمیسیون به اتمام رسیده و تا ۱۰ روز آینده در صحن علنی اعلام وصول خواهد شد. پیش بینی می شود تابستان موضوع مالیات بر عایدی سرمایه تصویب تا در بودجه ۱۴۰۲ عملیاتی شود. / خانه ملت

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

سرمایه نگر

ریزش همه جانبه بورس تهران

به گزارش سرمایه نگر، سازمان بورس و اوراق بهادار در مهر ماه امسال با مشکلات زیادی روبرو بود. مشکلاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *