شنبه , ۲ تیر ۱۴۰۳ - ۳:۳۲ بعد از ظهر

پذیره نویسی جدیدترین صندوق سرمایه‌گذاری طلا

به گزارش سرمایه نگر، سرمایه‌گذاری در طلا به روش‌های مختلفی همچون نگهداری فیزیکی، معامله اوراق سپرده و همین طور صندوق‌های سرمایه‌گذاری امکانپذیر است. نگهداری فیزیکی سکه، ریسک‌ها و هزینههای احتمالی را به ویژه در حجم بالا به دنبال دارد. این دغدغه در روش‌های اوراق سپرده و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر طلا، برطرف شده تا سرمایه‌گذاران بتوانند بدون معامله فیزیکی سکه از تغییرات قیمت آن بازدهی کسب کنند.

صندوق سرمایه‌گذاری “زرفام آشنا” جدیدترین صندوق مبتنی بر طلاست که از امروز دوشنبه ۹ خرداد وارد بورس کالا می‌شود. این صندوق امکان شروع سرمایه‌گذاری با حداقل پس‌انداز برای تمام متقاضیان را فراهم ساخته و بدین ترتیب دیگر نیازی نیست هزینه حداقل یک سکه بهار آزادی توسط سرمایه‌گذار پرداخت شود بلکه می‌توان با حداقل ۵۰۰ هزار تومان حتی در بخشی از یک سکه هم سرمایه‌گذاری و از بازدهی آن بهره‌مند شد. این مزیت اصلی صندوق زرفام آشناست که این امکان در روش معامله اوراق سپرده وجود ندارد.

این صندوق از نوع قابل معامله یا ETF باید حداقل ۷۰ درصد دارایی را در سکه طلا و مابقی را نیز می‌تواند در اوراق بهادار با درآمد ثابت سرمایه‌گذاری کند. نقدشوندگی بالا، سهولت در خرید و فروش و کارمزد بسیار پایین از دیگر مزیت‌های این صندوق بشمار می‌آید.

پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری زرفام آشنا به مدت ۳ روز کاری و با جستجوی نماد “زرفام” از طریق سامانه معاملات برخط کارگزاری‌ها ادامه خواهد داشت. هر واحد این صندوق ۱۰۰۰ تومان و حداقل مبلغ واحد ۵۰۰ هزار تومان است.

این صندوق تحت مدیریت سبدگردان سهم آشنا بوده که سابقه چندین ساله مدیریت صندوق‌های موفقی همچون “امین آشنا ایرانیان”، “کامیاب آشنا” و “نماد آشنا” را داشته است. / بورس پرس

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

سرمایه نگر

ریزش همه جانبه بورس تهران

به گزارش سرمایه نگر، سازمان بورس و اوراق بهادار در مهر ماه امسال با مشکلات زیادی روبرو بود. مشکلاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *