پنجشنبه , ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۷ بعد از ظهر

رکود معاملات سهام در شروع تابستان

به گزارش سرمایه نگر، در هفته اخیر ارزش معاملات خرد بورس کاهش یافت و میانگین روزانه آن ۲۹۳ میلیارد تومان کمتر از هفته پیشین بود.

میانگین ارزش معاملات خرد بورس ۳ هزار و ۸۶۱ میلیارد تومان بود که نسبت به رقم ۴ هزار و ۱۵۴میلیاردی هفته پیشین، افت ۷ درصدی داشته است. کمترین رقم ارزش معاملات خرد به روز چهارشنبه برمی‌گردد که ارزش معاملات خرد ۳ هزار و ۶۲۴ میلیارد تومان بود که کمترین رقم در دو هفته اخیر است. همچنین بیشترین رقم هفته نیز در روز شنبه ثبت شد که به رقم ۴ هزار و ۱۵۳ میلیارد تومان بالغ شد.

در هفته‌ اخیر میانگین روزانه ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۲۶ هزار و ۵۳۲ میلیارد تومان بود و به طور میانگین سهم ارزش معاملات اوراق درآمد ثابت در بازار سهام ۴۴ درصد بود.

جدول معاملات

در این هفته نماد بانکی دی صدرنشین جدول معاملات بودند و بیشترین حجم معاملات را داشت. روز شنبه نمادهای فملی، دی و خودرو بیشترین ارزش معاملات بازار را داشتند و دی، خساپا و خودرو بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص دادند. روز یکشنبه و دوشنبه خگستر بیشترین ارزش معاملات را داشت.

روز سه‌شنبه بیشترین ارزش معاملات به نماد حکشتی تعلق داشت. روز چهارشنبه بیشترین ارزش معاملات به شپنا، خگستر و خزامیا اختصاص داشت و دی، شستا و خگستر بیشترین حجم معاملات را داشتند.

ارزش معاملات ثانویه اوراق بدهی

در هفته‌ اخیر میانگین ارزش معاملات اوراق بدهی رشد داشت و سهم اوراق از معاملات بازار سهام افزایش یافت. میانگین روزانه ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه در هفته اخیر ۲۶ هزار و ۵۳۲ میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین افزایش یک درصدی داشته است. این هفته به طور میانگین سهم ارزش معاملات اوراق درآمد ثابت در بازار سهام ۴۴ درصد بود.  / اقتصاد نیوز

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

سرمایه نگر

ریزش همه جانبه بورس تهران

به گزارش سرمایه نگر، سازمان بورس و اوراق بهادار در مهر ماه امسال با مشکلات زیادی روبرو بود. مشکلاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *