شنبه , ۲ تیر ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۴ قبل از ظهر

صادرات زغال سنگ آزاد شد

به گزارش سرمایه نگر، با انتشار خبر صدور مجوز صادرات زغال سنگ، چهار شرکت فعال این صنعت در بورس تهران روز ۲۷ شهریور ماه طی اطلاعیه ای در سامانه کدال نسبت به این خبر شفاف سازی کرده و صحت آن را تایید کردند. این چهار شرکت در پیوست شفاف سازی خود اعلام کردند که نسبت به این مجوز تازه صدور چه موضعی دارند. قیمت سهام های صنعت استخراج زغال سنگ در دو روز معاملاتی گذشته از این هفته رشد زیادی داشته و این چهار نماد تغییر قابل توجهی در جریان پول حقیقی خود به ثبت رساندند، به شکلی که در روز دوشنبه ۲۸ شهریور ماه که بازار با افت شاخص کل مواجه بود و اکثر نماد های بازار قرمز بودند، سبز پوش بودن صنعت استخراج زغال سنگ جلب توجه زیادی را به دنبال داشت.

سرمایه نگر

سهام شرکت زغال سنگ پرورده طبس با نماد کزغال در پیوست اطلاعیه شفاف سازی خود نسبت به صدور مجوز صادرات اعلام کرد که این شرکت در حال بازاریابی و عقد قرار داد با مصرف کنندگان زغال سنگ است. سهام کزغال در روز ۲۸ شهریور ماه ۹ میلیارد و ۷۹۰ میلیون تومان خالص جریان پول حقیقی داشت و رشد قیمت ۷ درصدی را در این روز تجربه کرد.

شرکت صنعتی و معدنی شمالشرق شاهرود با نماد کشرق در پیوست اطلاعیه شفاف سازی خود نسبت به صدور مجوز صادرات اعلام کرد که در حال حاضر متقاضی جهت صادرات محصولات این شرکت وجود ندارد و در صورت درخواست صادرات و صدور مجوز صادرات از طرف هیئت مدیره این شرکت، نسبت به عقد قرار داد با مصرف کنندگان زغال سنگ اقدان خواهد کرد. نماد کشرق روز ۲۸ شهریور ماه با خالص ۳ میلیارد و ۴۶۰ میلیون تومانی جریان پول حقیقی همراه بود و ۴.۱ درصد رشد قیمت داشت.

شرکت فرآوری زغال سنگ پرورده طبس نیز با نماد کپرور در پیوست اطلاعیه شفاف سازی خود نسبت به صدور مجوز صادرات اعلام کرد که هیئت مدیره این شرکت در حال بررسی ابعاد مهم این موضوع بر اساس صرفه و صلاح این شرکت در خصوص بررسی بازار های جهانی و امکان سنجی فروش محصولات با توجه به پارامتر کیفی آن و برآورد هزینه صادرات و پیش بینی سود و زیان ناشی از صادرات در مقایسه با فروش داخلی و در دیگر موارد و نتایج مرتبت با این موضوع است. نماد کپرور روز ۲۸ شهریور ماه با خالص یک میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومانی جریان پول حقیقی مواجه بوده و قیمت این سهم در این روز ۵ درصد افزایش یافته است.

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

سرمایه نگر

ریزش همه جانبه بورس تهران

به گزارش سرمایه نگر، سازمان بورس و اوراق بهادار در مهر ماه امسال با مشکلات زیادی روبرو بود. مشکلاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *