شنبه , ۲ تیر ۱۴۰۳ - ۴:۱۶ بعد از ظهر

ثبت دومین عرضه شهریورماه فرابورس در گروه دارویی

به گزارش سرمایه نگر، سه‌شنبه ۱۵ شهریورماه در بازار اول فرابورس تعداد ۶۰ میلیون سهم شرکت پخش رازی به خریداران که سرمایه‌گذاران واجد شرایط بودند، عرضه شد و از ۸۰ متقاضی خرید، ۴۱ سرمایه‌گذار واجد شرایط موفق به افزودن سهام این شرکت به پرتفوی خود شدند.

بر اساس اطلاعیه عرضه، دامنه قیمت در این عرضه اولیه ۱۴ هزار و ۳۴۵ ریال تا ۱۹ هزار و ۱۵ریال در نظر گرفته شده بود. در این عرضه اولیه که به روش ثبت سفارش انجام گرفت، کمترین قیمت معامله‌شده ۱۶ هزار و ۵۵۰ ریال و بیشترین قیمت معامله شده ۱۹ هزار و ۱۵ ریال در سامانه معاملات ثبت شد. همچنین متوسط موزون قیمت معاملات نیز ۱۸ هزار و ۲۰۵ ریال رقم خورد.

در عرضه اولیه نماد «درازی»، شرکت‌های صنعتی کیمیدارو، شرکت جابرابن حیان و شرکت داروسازی اسوه به عنوان متعهدین عرضه ایفای نقش کردند. شرکت کارگزاری بانک ملی مشاور عرضه و شرکت تامین سرمایه نوین نیز رکن متعهد خرید را بر عهده داشتند. همچنین بازارگردانی عرضه «درازی» به عهده صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی توسعه ملی بود.

پیش‌تر در نشست خبری یک دیدار، یک عرضه ویژه معرفی ظرفیت‌های «درازی» که در فرابورس برگزار شد، ارسلان کاظم‌پور مدیرعامل این شرکت با تاکید بر اینکه شرکت پخش رازی موفق به کسب عنوان چهارمین شرکت توزیع دارو در کشور شده است، در خصوص سود خالص این شرکت، گفته بود: میانگین سود خالص شرکت‌های پخش حدود سه چهار درصد است و معمولا رازی هم همیشه در این محدوده استاندارد است. ضمن آنکه موجودی شرکت از ۶۶ روز سال ۹۷ به ۳۹ روز در سال ۱۴۰۰ رسیده که نشان از گردش مناسب کالاست بدین معنی که کالا در انبار نمی‌ماند و به خوبی و به سرعت توزیع می‌شود./ مدیریت ارتباطات فرابورس ایران

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

سرمایه نگر

ریزش همه جانبه بورس تهران

به گزارش سرمایه نگر، سازمان بورس و اوراق بهادار در مهر ماه امسال با مشکلات زیادی روبرو بود. مشکلاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *