شنبه , ۲ تیر ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۵ قبل از ظهر

سهامداران صبا تامین به گوش باشند

به گزارش سرمایه نگر، شرکت در نظر دارد در سال های آتی به هلدینگ تبدیل شود.

✅ افزایش خالص ارزش دارایی های شرکت علیرغم تقسیم سود ۸۶۸۵۰ میلیارد ریالی در دوره مالی قبل.

✅ تشکیل جلسات هم افزایی با هلدینگ های تابعه شستا و تهیه بسته جامع تأمین مالی متناسب با پروژه‌های هولدینگ و اخذ گلسی هیئت مدیره در تمامی ارکان بازار سرمایه از جمله بورس و فرابورس و بورس انرژی و بورس کالا و همچنین کانون نهادهای سرمایه‌گذاری و کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار برای اولین بار در مجموعه شهرداری و همچنین اصلاح پرسه سرمایه‌گذاری‌های صبا به سمت شرکتهای با بازدهی نقدی و تقسیم یا بالاتر به طوری که سهم DPS در درآمدهای عملیاتی شرکت در سال مالی اخیر از ۳۹ درصد به ۵۹ درصد افزایش یافته است.

✅ از دیگر اقدامات انجام شده مهم در سال گذشته عرضه اولیه شرکت سرمایه گذاری هامون صبا در فرابورس ایران بود. همچنین انجام بزرگترین تامین مالی تاریخ بازار سرمایه با انتشار ۴ هزار میلیارد تومان اوراق سازمان تأمین اجتماعی، افزایش ارزش دارایی‌های صندوق اندیشه ورزان صبا تامین از ۱۲۰۰ به ۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان با سرمایه‌گذاری منابع مازاد شرکت‌های تابعه شستا، پیگیری فرایند پذیرش و عرضه سهام شرکت‌های زیرمجموعه شستا در بازار سرمایه و عرضه سهام شرکت سیمان آبیک در بورس از دیگر اقدامات با اهمیت مجموعه صبا تامین خوانده شد.

✅اخذ موافقت اصولی تاسیس صندوق طلای شرکت سبدگردان اندیشه صبا و اخذ موافقت اصولی صندوق اوراق دولتی و برنامه‌ریزی جهت تاسیس اولین صندوق بخشی بازار سرمایه کشور.

✅ بازارگردانی سهام شرکت‌های تابعه شستا به ارزش معاملات ۱۰۱ هزار میلیارد ریال و انعقاد تفاهم‌نامه با مجموعه ذوب آهن به منظور عرضه محصولات از طریق کارگزاری صبا تامین.

✅ انتشار ۳۵۰۰ میلیارد تومان اوراق برای سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی و ۲۳۰ میلیارد تومان اوراق برای آب نیرو توسط تامین سرمایه امین و برگرداندن پرتوهای در حال خروج از تجمیع بیمه نامه های شرکت های تابعه شستا و برگزاری مانور خسارت احتمالی به منظور بررسی ریسک ها و آماده‌سازی مجموعه برای شرایط بحرانی.

✅ راه اندازی معاملات آتی متانول و نفت برای اولین بار در ایران توسط کارگزاری صبا تامین

✅بهینه سازی پرتفوی سرمایه گذاری شرکت بر اساس شرایط روز بازار و اقتصاد کلان و حرکت به سمت DPS محور شدن پرتفوی سرمایه‌گذاری‌ها، انجام اقدامات اولیه جهت تبدیل شدن به هلدینگ مالی، تاسیس شرکت لیزینگ با رویکرد پذیره نویسی عمومی و عرضه در بازار فرابورس ایران، انجام فرآیند ارزیابی و پذیرش سهام شرکت‌های گروه شستا در بازار بورس و فرابورس ایران، بهبود ساختار حاکمیت شرکتی در شرکتهای تابعه و راه اندازی سامانه برخط فروش بیمه‌نامه توسط شرکت کارگزاران بیمه تامین آینده و راه اندازی باشگاه مشتریان شرکت‌های کارگزاری صبا تامین بیمه تامین آینده و سبدگردان اندیشه صبا از برنامه‌های آتی این شرکت خوانده شد.

✅اخذ مجوز مشاور سرمایه گذاری توسط شرکت سبدگردان اندیشه صبا و تاسیس صندوق سرمایه گذاری در طلا که در مرحله اخذ مجوز پذیره‌نویسی است.

✅ تاسیس صندوق سرمایه گذاری در اوراق دولتی، تاسیس اولین صندوق سرمایه گذاری بخشی در کشور و توسعه خدمات درون‌گروهی به مجموعه شرکت های تابعه شستا و توسعه زیرساخت های نرم افزارهای حوزه فناوری مالی ذیل شرکت دانش بنیان خدمات مدیریت صبا تأمین از دیگر برنامه‌های آینده شرکت است.

✅شرکت قرار است حق تقدم های استفاده نشده را حراج کند و پس از آن افزایش سرمایه ۷۵۰۰ میلیارد تومانی را ثبت کند.

✅در خصوص افزایش هزینه های مالی گفته شد که  ناشی از درصد بالای تقسیم سود بوده است و شرکت برای این تقسیم سود ناچار است که از بانک ها وام بگیرد.

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

فولاد-سرمایه نگر

دلال پروری در بازار فولاد با اخبار جعلی

به گزارش سرمایه نگر، در دورانی که کشور با تحریم‌های شدید مواجه شده و تولید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *