شنبه , ۲ تیر ۱۴۰۳ - ۳:۱۷ بعد از ظهر

«رتکو» اخراج شد

به گزارش سرمایه نگر، شرکت بازرسی فنی و کنترل خوردگی تکین کو با تصمیم هیات پذیرش پس از ۱۸ سال از بورس اخراج و آماده انتقال در بازار پایه فرابورس شد.

براساس این گزارش ، اخراج  این شرکت ناشی از زیاندهی سال های ۹۸ و ۹۹ و شمولیت ماده ۱۴۱ قانون تجارت، حقوق صاحبان سهام منفی، نبود حداقل نسبت حقوق صاحبان سهام به جمع دارایی ها ، زیان انباشته و پایین تر بودن سرمایه ثبت شده، منفی بودن جمع جریان نقدی عملیاتی دو سال اخیر، نبود بازارگردان و با لحاظ پیش بینی عدم امکان عملی کردن برنامه افزایش سرمایه به دلیل ابهام در مطالبات سهامداران با توجه به تعدیل سنواتی اعمال شده در صورت های مالی و تبدیل سود انباشته به زیان انباشته بود.

براین اساس، موضوع ابقا یا لغو پذیرش سهام “رتکو” در بورس تهران در جلسه ۲۵ خرداد هیات پذیرش مطرح شد که با دلایل فوق و طبق ماده ۴۰ مکرر دستورالعمل پذیرش در بورس تهران با لغو پذیرش و انتقال سهام این شرکت به بازار پایه فرابورس موافقت شد.

بنابراین گزارش، شرکت کنترل خوردگی تکین کو با سرمایه ۲۰ میلیارد تومانی از ۱۲ خرداد با عدم رعایت الزامات دستورالعمل افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس با تعلیق نماد روبرو است. در ترکیب سهامداری این شرکت هم سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی با ۴۳.۸ و صندوق صبا گستر نفت و گازتامین با ۱۱.۲ درصد حضور دارند.

موضوع فعالیت این شرکت انجام بازرسی فنی دستگاه ها و ماشین آلات، تشخیص عیوب و علل بروز آنها و ارائه روش های اجرائی و اصلاحی ، انجام بازرسی فنی و نظارت درکلیه مراحل اجرای پروژه های صنعتی و صدور گواهینامه های بازرسی مربوطه از مرحله خرید ماشین آلات تا مراحل تکمیلی و نصب ، ارائه روش های پیشگیری از خوردگی و نظارت بر کیفیت و نحوه اجراء ، نظارت بر اجرای صحیح عملیات ساختمانی و بازرسی های مربوطه اعم از سیویل و تاسیسات است. / بورس پرس

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

سرمایه نگر

ریزش همه جانبه بورس تهران

به گزارش سرمایه نگر، سازمان بورس و اوراق بهادار در مهر ماه امسال با مشکلات زیادی روبرو بود. مشکلاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *