سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۴:۱۹ بعد از ظهر

رکورد شکنی این سهام بورسی در فروش

به گزارش سرمایه نگر، شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر که سهام آن با نماد کویر در بازار ثانویه معامله می‌شود، به خانواده آقای احمد خوروش تعلق دارد و بیش از ۸۶ درصد نماد در اختیار این خانواده است و تنها ۱۱ درصد سهم به صورت شناور در بازار عرضه می‌شود.

سرمایه نگر

ارزش بازاری شرکت کویر حدود ۹ هزار و ۶۷۰ میلیارد تومان در سیزدهم شهریور ماه است و این شرکت دست به تولید انواع میلگرد شاخه و کلاف صنعتی و ساختمانی می‌زند.

مجموع فروش این شرکت در ۵ ماهه نخست سال حدود ۴ هزار و  ۳۱۴ میلیارد تومان است و روند صعودی و خوبی را پشت سر گذاشته است و از کف مقداری فروش فروردین ماه که رقم ۷۴۸ میلیارد تومان بوده پایین‌تر نرفته است. البته باید اردیبهشت ماه را با اغماض پذیرفت که چندان افتی نداشته است.

سرمایه نگر

نرخ فروش محصولات این شرکت در اردیبهشت ماه نسبت به فروردین ماه با کاهش همراه بوده اما از خرداد ماه شروع به جبران این نرخ‌های فروش کرده و مسیر صعودی را در پیش گرفته است.

کویر در فروردین و اردیبهشت ماه فروش میانگینی۷۴۰ میلیارد تومانی داشته است که در خرداد و تیر ماه این ارقام را به طور میانگین به ۸۴۰ میلیارد تومان نزدیک شده است .

این شرکت همچنین در مرداد ماه توانسته است رکورد فروش خود در سال مالی ۱۴۰۱ را جابجا کند و به فروش بالای هزار میلیارد تومانی برسد. تداوم این روند فروش برای کویر بسیار جذاب خواهد بود.

البته مدیریت هزینه‌ها و میزان بهای تمام شده که در گزارش حسابرسی شش ماهه شرکت منتشر خواهد شد می‌تواند دیدگاه سرمایه گذاران را نسبت به این نماد تغییر دهد.

شرکت کویر در فروردین ماه امسال برای فروش هر کیلوگرم انواع میلگرد و شاخه حدود ۲۰ هزار و ۶۰۰ تومانی پول دریافت کرده است که این رقم برای فروش در مرداد ماه به عدد ۲۲ هزار ۱۰۰ تومانی به ازای هر کیلوگرم رسیده است.

کویر سود خالص زمستان را در فصل بهار از دست داده است و از ۳۴۱ میلیارد تومان سود فصل زمستان به ۲۴۵ میلیارد تومان سود خالص برای فصل بهار ۱۴۰۱ رسیده است.

اما سود انباشته خود را از رقم ۱ هزار و ۴۶۴ میلیارد تومان به ۱ هزار ۷۱۰ میلیارد تومان رسانده است.

ار ابتدای شهریور ماه ۱۴۰۱ هم شاهد خروج پول حقیقی ها از این نماد هستیم به طوری که به صورت میانگین روزانه حوالی یک میلیارد تومان پول توسط حقیقی ها از این نماد خارج شده است.

سرمایه نگر

سرمایه نگر

سرمایه نگر

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

سرمایه نگر

ریزش همه جانبه بورس تهران

به گزارش سرمایه نگر، سازمان بورس و اوراق بهادار در مهر ماه امسال با مشکلات زیادی روبرو بود. مشکلاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *