پنجشنبه , ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۱ بعد از ظهر

احداث ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه توسط معدنی‌ها

به گزارش سرمایه نگر، منیژه غلامرضائی با ادعای اینکه در چند سال اخیر قطار توسعه صنعت سریعتر به دلیل کمبود منابع مالی از قطار زیر ساخت های حوزه برق بوده گفت: نباید قطار توسعه صنعت متوقف شود و سازمان برای حل این موضوع به مسئله زیر ساخت ها ورود پیدا کرد در حالی که تأمین برق وظیفه آن نیست.

وی ادامه داد: طبق تفاهم نامه سال گذشته وزیران صنعت و نیرو، احداث ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه توسط شرکت های صنعتی و معدنی فراهم و سال جاری ۵ هزار مگاوات قرارداد پیمانی منعقد شد که اولین واحد گازی ۱۸۰ مگاواتی نیز ماه آینده به مدار می‌رسد و رکورد جدیدی ثبت می شود. در حالی که احداث یک نیروگاه در حالت عادی و بدون هیچ زمینه ای حدود ۴۰ ماه زمان می‌برد.

این مقام مسئول افزود: منابع برای تامین برق واحدهای تولیدی دارای کمبود برق، محدود بوده و نمی‌توان انتظار حداکثر تولید تمام واحدها را داشت اما بهره‌وری انرژی و بکارگیری نیروگاه‌های تجزیه‌ پذیر می تواند تا حدودی کمبود برق را جبران کند.

غلامرضائی توضیح داد: در شرایط فعلی ۴ تا ۶ هزار مگاوات نیاز واحدهای صنایع معدنی بوده اما در آینده با توسعه زیرساخت‌ها، نیاز صنایع فلزی به ۱۲ هزار مگاوات نیز خواهد رسید. همچنین فقط می‌توان ۲ هزار و ۵۰۰ مگاوات برق در اختیار این شرکت ها قرار داد و حدود چهار هزار مگاوات کمبود وجود دارد. / تسنیم

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

سرمایه نگر

ریزش همه جانبه بورس تهران

به گزارش سرمایه نگر، سازمان بورس و اوراق بهادار در مهر ماه امسال با مشکلات زیادی روبرو بود. مشکلاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *