سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۳:۱۲ بعد از ظهر

تغییر دامنه نوسان به ۸ و ۶ درصد

به گزارش سرمایه نگر، پیمان حدادی با اشاره به مطالبه به حق فعالان بازار سرمایه از سازمان بورس مبنی بر افزایش دامنه نوسان به سنا گفت: محدود کردن دامنه قیمتی یکی از عوامل ایجاد صفوف خرید و فروش و تشدید هیجان در تصمیم گیری های فعالان بازار بود. سازمان بورس در فروردین سال جاری، دامنه نوسان نمادهای حاضر در بازار اول بورس و فرابورس را با افزایش یک درصدی از مثبت و منفی ۵ درصد به مثبت و منفی ۶ درصد رساند.

همان زمان رئیس سازمان بورس وعده داد بر اساس گزارش های تخصصی بورس و فرابورس در صورت وجود شرایط پایدار در بازار بصورت فصلی امکان تغییر دامنه نوسان وجود دارد. در جلسه اخیر هیات مدیره سازمان بورس، گزارش های دریافتی از بورس و فرابورس ارائه و مقرر شد یک درصد دیگر به دامنه نوسان سهام شرکت ها افزوده شود و از مثبت و منفی ۶ به ۷ درصد برسد.

همچنین به شرکت ها تکلیف شد تا پایان شهریور، پیشنهادات درباره تغییر پذیرش نماد بازارهای مختلف این دو بورس را ارائه و در صورت نیاز به ایجاد بازار جدید هم اعلام شود. اگر گزارش‌های تحلیلی بورس تهران و فرابورس و تصمیم نهایی هیات مدیره سازمان بورس درباره افزایش دامنه نوسان در فصل پاییز مثبت باشد، امکان تغییر دامنه نوسان هم برای بازار اول و هم برای بازار دوم بورس و فرابورس وجود دارد. در این صورت دامنه نوسان بازارهای اول به مثبت و منفی ۸ درصد و در بازار دوم به مثبت و منفی ۶ درصد افزایش پیدا می‌کند.

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

سرمایه نگر

ریزش همه جانبه بورس تهران

به گزارش سرمایه نگر، سازمان بورس و اوراق بهادار در مهر ماه امسال با مشکلات زیادی روبرو بود. مشکلاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *