شنبه , ۲ تیر ۱۴۰۳ - ۵:۲۴ بعد از ظهر

«فرآورده‌های نفتی» در صدر معاملات بورسی

به گزارش سرمایه نگر، در جریان معاملات امروز، ۱۵ اَمرداد ماه، شاخص هم‌وزن با ۶ هزار و ۸۸ واحد افزایش به رقم ۳۹۰ هزار و ۱۴۳ واحد رسید؛ شاخص کل بورس تهران نیز با افزایش ۱۱ هزار و ۵۶۳ واحدی به رقم یک میلیون و ۴۴۸ هزار واحد رسید.

در جریان چهارمین روز کاری هفته، بیش از ۵ میلیارد و ۱۷۴ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۲ هزار و ۳۷۸ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار تهران دادوستد شد.

شاخص بازار اول افزایش ۹ هزار و ۷۱۳ واحدی و شاخص بازار دوم، افزایش ۱۹ هزار و ۵۵۱ واحدی را تجربه کردند.

گروه فرآورده های نفتی در جریان معاملات امروز با ۲۷ هزار و ۶۵۲ معامله به ارزش ۲ هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال در صدر گروه‌های بورسی نشست. همچنین، گروه خودرو با ۲۳ هزار و ۶۶۵ معامله به ارزش ۲ هزار و ۸۲ میلیارد ریال، گروه شیمیایی با ۲۶ هزار و ۹۸۹ معامله به ارزش یک هزار و ۹۱۰ میلیارد ریال، گروه بانک‌ها با ۱۲ هزار و ۱۵۰ معامله به ارزش یک هزار و ۵۷۱ میلیارد ریال و گروه فلزات اساسی با ۱۷ هزار و ۸۸۱ معامله به ارزش یک هزار و ۴۱ میلیارد ریال در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.

در جریان معاملات امروز، شرکت ملی صنایع مس ایران با یک هزار و ۱۵۴ واحد، بانک ملت با یک هزار و ۱۱۳ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با یک هزار و ۲۹ واحد، شرکت گسترش پتروشیمی پردیس با ۹۴۷ واحد و شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با ۵۹۶ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشت.

در مقابل، شرکت پالایش نفت بندرعباس با ۵۲۸ واحد، شرکت پالایش نفت اصفهان با ۴۴۸ واحد، شرکت پالایس نفت تبریز با ۳۶۲ واحد، شرکت پالایش نفت تهران با ۳۵۶ واحد و شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با ۳۱۴ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر رشد شاخص کل داشتند.

نگاهی بر معاملات فرابورس

در جریان معاملات امروز، (‌شنبه، ۱۵ اَمرداد ماه) شاخص کل فرابورس با افزایش ۱۸۸ واحدی به رقم ۱۹ هزار و ۵۰ واحد رسید.

همچنین، امروز بیش از ۴ میلیارد و ۸۴۷ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش یک میلیون و ۴۲۹ هزار و ۹۹۴ میلیارد ریال دادوستد شد.

در جریان معاملات امروز فرابورس ایران، بیمه پاسارگاد با ۷۹ واحد، شرکت بهمن دیزل با ۸.۹ واحد، شرکت تولید نیروی برق دماوند با ۷.۷ واحد، شرکت پویا زرکان آق دره با ۷ واحد و شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین با ۶.۸ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص داشتند.

در مقابل، شرکت پالایش نفت لاوان با ۹ واحد، شرکت آهن و فولاد غدیر ایرنیان با ۱.۵۲ واحد، شرکت کلر پارس با ۱.۳۶ واحد، شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه با ۱.۱۸ واحد، بیمه سامان با یک واحد و شرکت حمل و نقل گهرترابر سرجان با ۰.۶۴ بیشترین تاثیر منفی را بر رشد شاخص داشتند. /سنا

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

سرمایه نگر

ریزش همه جانبه بورس تهران

به گزارش سرمایه نگر، سازمان بورس و اوراق بهادار در مهر ماه امسال با مشکلات زیادی روبرو بود. مشکلاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *