پنجشنبه , ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۳:۱۸ بعد از ظهر

حمایت دو نماینده مجلس از عرضه خودرو در بورس کالا

به گزارش سرمایه نگر، مصطفی طاهری رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به آغاز عرضه خودرو از هفته جاری در بورس کالا به میزان گفت: با عرضه مستمر خودرو در ساز و کار شفاف و رقابتی بورس کالا، انتظار می رود تقاضاهای کاذب بازار حذف و تنها مصرف‌کننده واقعی درصدد خرید خودرو باشد.

وی افزود: وقتی رانت در میان نباشد، تقاضای کاذب فروکش می کند و بدون شک ظرف مدت زمان کوتاهی قیمت ها نیز متعادل می شود. عرضه خودرو در بورس کالا علاوه بر آنکه از خودروسازان حمایت می کند، قیمت های بازار را نیز به سمت واقعی شدن سوق می دهد و در کل شرایط بازار و صنعت خودرو را به سمت بهبود هدایت می کند.

حجت اله فیروزی عضو دیگر کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز در این خصوص گفت: با عرضه خودرو در بورس کالا، قیمت واقعی کشف می شود و به دلیل حمایت از خودروسازان، امکان رشد تولید نیز مهیا شده و به تدریج چالش هایی که در این صنعت وجود دارد از میان برداشته می شود. با استفاده از ساز و کار بورس کالا، نمای واقعی از میزان عرضه و تقاضا در اختیار سیاست گذار قرار می گیرد.

وی افزود: عدم اجرای این طرح در سایر کشورهای دنیا دلیلی بر آن نیست که در ایران هم انجام نشود. باید برای حذف رانت و ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا تلاش  و سرمایه های سرگردان به سمت تولید هدایت شود که با عرضه خودرو در بورس چند قدم مهم در تحقق اهداف فوق برداشته می شود.

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

سرمایه نگر

ریزش همه جانبه بورس تهران

به گزارش سرمایه نگر، سازمان بورس و اوراق بهادار در مهر ماه امسال با مشکلات زیادی روبرو بود. مشکلاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *