پنجشنبه , ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱:۴۷ بعد از ظهر

«لبخند» از امروز به فرابورس آمد

به گزارش سرمایه نگر و به نقل از فرابورس ایران، رحمان بابازاده در نشست خبری ویژه پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری لبخند فارابی در نماد «لبخند» که روز گذشته در فرابورس ایران برگزار شد، در تشریح موضوع فعالیت این صندوق بیان کرد: حداکثر سقف سرمایه‌گذاری در ابتدا و در دوره پذیره‌نویسی ۴۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

بنیان‌گذار گروه فارابی در ادامه هدف از تشکیل صندوق لبخند را پاسخ به نیاز فزاینده سرمایه‌گذاران در زمینه این نوع سرمایه‌گذاری‌ها دانست و اظهار داشت: هدف ایجاد امکان سرمایه‌گذاری کم‌ریسک با بازدهی مطمئن در بستر آسان و قابل معامله بود که در شرایط پرنوسان تکیه‌گاه مطمئنی برای سرمایه‌گذاران باشد.

به گفته بابازاده، کم‌ریسک بودن، در دسترس بودن و سرعت بالای نقل‌وانتقال پول، بازدهی پیش‌بینی شده بسیار مطلوب و مواردی از این دست این نوع صندوق‌ها را به گزینه جذابی برای سرمایه‌گذاری تبدیل می‌کند.

موسس گروه فارابی با یاد کردن از سبدگردان فارابی به عنوان مدیر صندوق لبخند، اظهار داشت: دو موسسه حسابرسی در نقش متولی و حسابرس اقدام به نظارت در لبخند خواهند کرد و صندوق الگوریتمی فارابی نیز به عنوان بازارگردان به ایفای نقش می‌پردازد.

بابازاده در مورد میزان ریسک صندوق‌ لبخند فارابی و استراتژی مجموعه در قبال این ریسک گفت: در مجموعه فارابی ضمن علم به ماهیت گریز از ریسک صندوق‌های درآمد ثابت، با جذب کارشناس خبره، برنامه‌های مدونی برای به حداقل رساندن ریسک تدارک دیده شده است.

او اضافه کرد: اصلی‌ترین رکن تکیه بر کنترل ریسک، استفاده از ابزارهای پیشرفته مشتقات سهام از جمله اختیارها یا آپشن‌ها خواهد بود. در حوزه ریسک سپرده‌ها نیز تلاش مدیران این است که با عقد قراردادهای بلندمدت با بانک‌ها، نوسانات بازدهی‌های سپرده‌ها را به حداقل برسانیم.

بابازاده با تاکید بر اینکه کسانی که از طریق پلتفرم آنلاین فارابیکسو یا نزد کارگزاری فارابی اقدام به پذیره‌نویسی و سرمایه‌گذاری روی این نماد کنند کارمزد پرداخت نخواهند کرد، اظهار داشت: گروه فارابی در کنار مدیر صندوق باور دارد این صندوق با ریسک کنترل‌شده، قابل معامله بودن و بدون سود و کم ریسک بودن، همان محصولی است که لبخند را به سرمایه‌گذاران هدیه می‌کند.

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

سرمایه نگر

ریزش همه جانبه بورس تهران

به گزارش سرمایه نگر، سازمان بورس و اوراق بهادار در مهر ماه امسال با مشکلات زیادی روبرو بود. مشکلاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *