شنبه , ۲ تیر ۱۴۰۳ - ۵:۳۵ بعد از ظهر

سبقت خودرویی‌ها در بورس

به گزارش سرمایه نگر، در معاملات روز شنبه چهارم تیر ماه، شاخص کل بورس پایتخت با ریزش ۱۳ هزار و ۵۹ واحدی نسبت به روز چهارشنبه به رقم یک میلیون و ۵۲۰ هزار و ۳۳۴ واحد رسید.

اما شاخص هم وزن بورس با رشد ۳۶۶ واحدی در سطح ۴۲۲ هزار و ۶۵۹ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) ۸۶ واحد پائین آمد و در سطح ۲۰ هزار و ۵۸۴ واحد قرار گرفت.

بزرگان سبز و قرمز بورس و فرابورس

امروز نمادهای «فملی»، «فولاد» و «میدکو» بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر بازار قیمت سهام اغلب نمادهای خودرویی بازار رشد کرد و سبزترین گروه بازار بود. نمادهای «خودرو»، «خساپا» و «وبصادر» بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص کل داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای «فغدیر»، «آریا» و «شگویا» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «فرابورس»، «خدیزل» و «کوثر» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس سآبیک صدرنشین است و خودرو و فملی در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز دی، ددانا و فرابورس پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

رشد اندک ارزش معاملات خُرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۷ هزار و ۷۷۱ میلیارد تومان کاهش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه هزار و ۹۸۹ میلیارد تومان بود که ۲۶ درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.

امروز ارزش معاملات خرد سهام با افزایش ۲ درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم ۴ هزار و ۱۵۳ میلیارد تومان رسید.

عرضه و تقاضای پایانی بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های فروش پایانی بازار نسبت به روز کاری قبل ۲۱ درصد افزایش یافت و ۲۹ میلیارد تومان شد. ارزش صف‌های خرید نیز نسبت به پایان روز کاری گذشته ۱۶ درصد رشد کرد و در رقم ۱۸۱  میلیارد تومان ایستاد.

امروز نماد خگستر (شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو) با صف‌ خرید ۵۷ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از خگستر، نمادهای وساپا (شرکت سرمایه گذاری سایپا) و خزامیا (شرکت زامیاد) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین صف فروش بازار در پایان معاملات به نماد آسیاتک (شرکت انتقال داده‌های آسیاتک) تعلق داشت که ارزش آن ۱۲ میلیارد تومان بود. پس از آسیاتک، نمادهای سکرد، خچرخش، فتوسا و سفار بیشترین صف فروش داشتند.  /اقتصاد نیوز

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

سرمایه نگر

ریزش همه جانبه بورس تهران

به گزارش سرمایه نگر، سازمان بورس و اوراق بهادار در مهر ماه امسال با مشکلات زیادی روبرو بود. مشکلاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *