شنبه , ۲ تیر ۱۴۰۳ - ۴:۴۳ بعد از ظهر

رفتاری که موجب افت سهام خودروسازان شد!

به گزارش سرمایه نگر، صحبت‌های حسن امیر رحیمی معاون سازمان خصوصی سازی در خصوص واگذاری ۵.۷۲ و ۱۷.۳۱ درصد سهام دولت در ایران خودرو و سایپا و سپس تکذیب اعلام قیمت گذاری ، موجب صف فروش سهام صنعت خودرو ، ریزش شاخص و انتقادات سهامداران شد.

براساس این گزارش وی با اشاره به برنامه دولت در فروش ۵.۷۲ و ۱۷.۳۱ درصد سهام ایران خودرو و سایپا به شبکه خبر گفته بود: حدود درآمد دولت از فروش بلوکی این دو شرکت و شامل ۱۷.۲ و ۳۳.۸ میلیارد سهم بالغ بر ۶ و ۹ هزار میلیارد تومان باشد. یعنی هر سهم “خودرو، خساپا” بالغ بر ۳۴۸ و ۲۶۶ تومان به فروش می رسد که جمع رقم ۱۵ هزار میلیارد تومانی، عدد بسیار بزرگی در اقتصاد در شرایط فعلی نیست.

براساس این گزارش، سازمان خصوصی سازی و وزارت صنعت بعد از اعلام این اعداد و ارقام، قیمت گذاری بلوک خودروسازان را تکذیب و اعلام کردند هنوز درباره قیمت فروش هر سهم ایران خودرو و ساپیا تصمیمی گرفته نشده است.

رفتار غلط و غیرحرفه ایی مسئولان سازمان خصوصی سازی آن هم در برنامه تلویزیونی و سپس تکذیب قیمت گذاری سهام ، موجب شد تا امروز “خودرو و خساپا” با صف فروش ۱۴۸ و ۱۵۲ میلیون سهمی و ریزش ۵ درصدی قیمت سهام مواجه شوند و دیگر شرکت های این صنعت هم در مدار نزولی و فشار فروش قرار گیرند.

علاوه بر این شاخص بورس با کاهش ارقام مواجه شد و موجی از انتقادات فعالان بازار سرمایه به عملکرد مسئولان سازمان خصوصی شکل گیرد و بار دیگر تنور اعتراضات به وضعیت مبهم اقتصاد و صنایع داغ شود. / بورس پرس

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

سرمایه نگر

ریزش همه جانبه بورس تهران

به گزارش سرمایه نگر، سازمان بورس و اوراق بهادار در مهر ماه امسال با مشکلات زیادی روبرو بود. مشکلاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *