سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۳:۰۷ بعد از ظهر

سه گانه «خاهن» تکمیل می‌شود

به گزارش سرمایه نگر، شرکت آهنگری تراکتورسازی ایران همه محل‌های افزایش سرمایه را به کار گرفته تا ۴۲۶ درصد بر سرمایه کنونی خود بیافزاید.

بر اساس گزارش هیات مدیره، سرمایه شرکت در حال حاضر ۲ هزار و ۷۴۰ میلیارد ریال است و قرار است به بیش از ۱۴ هزار و ۴۱۹ میلیارد ریال افزایش یابد.

افزایش سرمایه ۱۱ هزار و ۶۷۹ میلیارد ریالی از سه محل مازاد تجدید ارزیابی داریی‌ها طبق زمین و ساختمان به میزان ۶ هزار و ۴۱۳ میلیارد ریال، سود انباشته به میزان ۶۷۴ میلیارد ریال و ۷ هزار و ۸۷ میلیارد ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی، انجام خواهد شد.

البته باید توجه داشت که این مورد در دو مرحله انجام می‌شود و در مرحله اول محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها و در مرحله بعد، آورده نقدی و مطالبات حال شده سهامداران و سود انباشته به کار گرفته خواهد شد.

لازم به ذکر است که «خاهن» در سال ۱۳۹۴ نیز از محل مازاد تجدید ارزیابی زمین افزایش سرمایه ۱۲۸ درصدی داده بود.

هدف «خاهن» از افزایش سرمایه سه گانه مذکور، نزدیک کردن حقوق صاحبان سهام به ارزش واقعی، کاهش نسبت‌های ریسک و افزایش قدرت اعتبارگیری، است.

این شرکت پیش بینی کرده در صورت انجام افزایش سرمایه سود خالص سال ۱۴۰۰ به رقم ۱۱ هزار و ۷۸۷ میلیارد ریال برسد. البته به سبب این که تجدید ارزیابی ساختمان، هزینه استهلاک شرکت را افزایش می‌دهد، سود سال ۱۳۹۹ در حالت انجام افزایش سرمایه کمتر از عدم انجام برآورد شده است.

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

فولاد-سرمایه نگر

دلال پروری در بازار فولاد با اخبار جعلی

به گزارش سرمایه نگر، در دورانی که کشور با تحریم‌های شدید مواجه شده و تولید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *