شنبه , ۲ تیر ۱۴۰۳ - ۳:۴۷ بعد از ظهر

خکرمان ۳ تومان سود داد

به گزارش سرمایه نگر، مجمع عمومی عادی سالانه شرکت گروه اقتصادی کرمان خودرو با حضور ۶۲ درصد از سهامداران و هیئت مدیره شرکت در حال برگزاری است.

✅ تعییر اساسی شرکت این بود که درامدها به درامد حاصل از سود سهام تبدیل شد.
درامد شرکت دیگر از اجاره ای که از ساختمان صدف میگرفتیم نیست و درامد تبدیل شد به سود سهام پرتفویی که متعلق به سهام شرکت های بورسی است.

✅روند سودآوری شرکت در سال ۹۸ از فروش دارایی بوده و تکرار پذیر نبوده اما در حال حاضر سود شرکت حاصل از فعالیت های عملیاتی شرکت های سرمایه پذیر است.

✅شرایط لازم برای انتقال به بازار دوم فرابورس محیا شده است و شرکت با توجه به وضعیت پرتفو خود می‌تواند به نهاد مالی تبدیل شود.

✅افزایش سهم داخلی‌سازی شرکت فرعی ارمان موتور از اهداف شرکت است.
شرکت در افزایش سرمایه کارگزاری کارامد را پیگیری کردیم، همچنین شروع فرایند افزایش سرمایه شرکت بم تجارت خودرو و ‌مدیران خودرو را در دست داریم.

✅رشد ۶۱ درصدی تولید خودرو در سال ۱۴۰۰ و رسیدن به تولید ۲۱ هزار دستگاه، کسب سهم ۲ درصدی از حجم تولید و سهم ۴ درصدی از ارزش فروش بازار خودروسازی کشور،اختصاص محصولات برند جی ای سی به عنوان عمده محصولات تولیدی شرکت

✅پیگیری فرایند پذیرش و تعریف نماد برای شرکت از اولویت های شرکت بعد از مجمع است، همچنین توسعه سرمایه گذاری در استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان جهت تکمیل زنجیره ارزش تولید و خدمات خودرو از برنامه های شرکت است.

✅در حال حاضر ۳ شرکت بازارگردانی سهام را انجام می‌دهند.

✅در خصوص افق شرکت، یک پرتفو تخصصی چند رشته ای مد نظر خواهد بود و صرفا خودرویی و سرمایه گذار در بخش انرژی نخواهیم بود.

✅از هر فرصت مناسبی برای تقویت سهام استفاده خواهیم کرد، هر تصمیمی در خصوص افزایش سرمایه اخذ شود از طریق کدال اطلاع رسانی می‌شود.

✅در شرکت کرمان موتور چند سناریو وجود دارد که متاثر از تحولات سیاسی خواهد بود، اگر تحریم تشدید پیدا کند و واردات نباشد تولیدات ما ادامه می‌یابد، اگر شرایط فعلی ادامه پیدا کند نیز همچنان به افزایش تولید ادامه می‌دهیم.

در انتهای این مجمع با توجه به پیگیری افزایش سرمایه، تقسیم سود ۳ تومانی به ازای هر سهم تصویب شد. / همفکران

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

سرمایه نگر

ریزش همه جانبه بورس تهران

به گزارش سرمایه نگر، سازمان بورس و اوراق بهادار در مهر ماه امسال با مشکلات زیادی روبرو بود. مشکلاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *