پنجشنبه , ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۲:۴۳ بعد از ظهر

بهار همراه اول سبزتر از همیشه

به گزارش سرمایه نگر، در ۳ ماهه نخست سال ۱۴۰۱ این شرکت موفق به شناسایی ۸۷ هزار و ۸۱۷ میلیارد ریال درآمد عملیاتی شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد قابل توجه ۳۴ درصدی را حکایت می‌کند.

روند درآمدزایی شرکت در هر ماه بیش از ماه قبل بوده و در حالی که در فروردین ماه ۲۵ هزار و ۴۵۱ میلیارد ریال درآمد کسب کرده بود، این رقم در اردیبهشت ماه به ۲۹ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال رسید و در خرداد ماه با جهشی قابل قبول به ۳۲ هزار و ۱۲۶ میلیارد ریال افزایش یافت.

نکته جالب توجه این است که درآمد محقق شده همراه اول در بهار ۱۴۰۱ معادل ۳۰ درصد از کل سود دوره ۱۲ ماهه سال ۱۴۰۰ است. بنابراین، اگر همراه اول با همین فرمان پیش رود، در پایان سال باید منتظر نمایش ارقام جدید در صورت‌های مالی این شرکت باشیم. شایان ذکر است که در سال مالی ۱۴۰۰ بالغ بر ۲۹۸ هزار میلیارد ریال درآمد عملیاتی محقق شده بود. این در شرایطی است که دولت در سالیان اخیر چندان با شرکت همراه اول همراهی نکرده و نرخ ارائه خدمات شرکت تغییر چندانی نداشته است؛ بنابراین در صورتی که این اتفاق رخ دهد، قطعا جهش درآمدی قابل توجهی رخ خواهد داد.

مهمترین محل‌های درآمدی همراه اول، درآمد کارکرد مشترکین خطوط دائمی و اعتباری است که بر اساس بودجه ارائه شده از سوی شرکت، در ۳ ماهه نخست توانسته ۲۵ درصد درآمد پیش بینی شده را پوشش دهد و در صورتی که روی همین ریل حرکت کند، تحقق درآمد ۳۶۰ هزار میلیارد ریالی پیش بینی شده، کاملا در دسترس است.

سرمایه نگر

سرمایه نگر

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

فولاد-سرمایه نگر

دلال پروری در بازار فولاد با اخبار جعلی

به گزارش سرمایه نگر، در دورانی که کشور با تحریم‌های شدید مواجه شده و تولید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *