شنبه , ۲ تیر ۱۴۰۳ - ۹:۴۳ قبل از ظهر

همراهی وزیر ارتباطات با «همراه اول»

به گزارش سرمایه نگر، سود سهامداران حقیقی که در سامانه سجام ثبت نام کرده‌اند از ۲۶ تیر ماه از طریق سجام واریز خواهد شد و سهامداران حقیقی که در سامانه سجام ثبت نام نکرده‌اند و یا سهامدارانی که سود مصوب مجمع سال گذشته را دریافت نکرده‌اند می‌توانند از ۳۱ مرداد ماه با مراجعه به هر یک از شعب بانک پارسیان نسبت به دریافت سود خود اقدام کنند.

لازم به یادآوری است که همراه اول در سال مالی منتهی به اسفند ماه ۱۴۰۰ توانست ۴ هزار و ۹۰۵ میلیارد تومان (۱۰۳.۹ تومان به ازای هر سهم) سود خالص کسب کند که نسبت به سال مالی قبل رشد ۱۳ درصد را نشان می دهد.

درآمدهای عملیاتی شرکت با افزایش ۲۲ درصدی به رقم ۲۹ هزار و ۸۱۴ میلیارد ریال رسید و از این نکته نباید غافل شد که همراه اول در سالیان اخیر افزایش تعرفه چندانی نداشته و تعرفه های کنونی با نرخ های واقعی تفاوت بسیاری دارد. از همین رو، در مجمع سالیانه که امروز برگزار شد مدیرعامل شرکت در پاسخ به درخواست سهامداران برای افزایش تعرفه ها، اظهار امیدواری کرد اتفاقات مثبت در این خصوص رخ خواهد داد و وزیر ارتباطات دولت جدید به جد پیگیر منطفی شدن تعرفه ها می باشد.

«مهدی اخوان بهابادی» مدیرعامل این شرکت اعلام کرد با جذب ۹ میلیون مشترک جدید، آن‌ها به اولین اپراتور منطقه با پوشش ۱۰۰ میلیونی تبدیل شده‌اند که از این تعداد، ۲۲ میلیون مشترک دائمی و ۸۳ میلیون مشترک اعتباری هستند. به علاوه، پهنای باند مصرف اینترنت مشترکین با افزایش سه برابری در ۲ سال اخیر به ۲۴۰۰ گیگابیت بر ثانیه رسیده و مصرف کل دیتا در سال ۱۴۰۰ با رشد ۴۴ درصدی از ۵۵۰۰ پتابایت عبور کرده است.

بر این اساس، مجموع ترافیک روزانه شبکه همراه اول از مرز ۲۰ پتابایت در کشور گذشت که رکورد بی‌سابقه‌ای محسوب می‌شود.

در این مجمع عنوان شد که پهنای باند مصرف اینترنت مشترکین در سال ۱۴۰۰ به ۲۴۰۰ گیگابیت بر ثانیه رسید و میزان سهم همراه اول در تولید دیتا با جهش بیش از ۲۰ برابری، به ۷۳۴ گیگابیت بر ثانیه رسیده است.

در سالی که گذشت همراه اول بیش از ۵۱ میلیون مشترک مصرف کننده دیتا داشتند که از این تعداد، ۴۲ میلیون مشترک LTE بوده‌اند.

در مجمع عمومی عادی بطور فوق‌العاده همراه اول که امروز برگزار شد، به اتفاق آرا شرکت های گسترش الکترونیک تدبیر ایران، مهر اقتصاد مبین، مخابرات، سامان سازه غدیر و کاراشاپ به عنوان اعضای حقوقی هیات مدیره برای دو سال آینده انتخاب شدند.

علاوه بر این، اصلاح ماده ۱۹ اساسنامه درخصوص شرایط حضور در مجامع و مشارکت در رای‌گیری در دستور کار مجمع فوق‌العاده قرار گرفت و مصوب شد در مجامع عمومی، صاحبان سهام می توانند شخصا یا وکیل یا قائم مقام قانونی اشخاص حقیقی و نماینده یا نمایندگان شخص حقوقی، صرف نظر از تعداد سهام به شرط ارائه مدرک وکالت یا نمایندگی حضور به‌هم رسانند و هر سهامدار برای هر یک سهم فقط یک رای خواهد داشت.

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

فولاد-سرمایه نگر

دلال پروری در بازار فولاد با اخبار جعلی

به گزارش سرمایه نگر، در دورانی که کشور با تحریم‌های شدید مواجه شده و تولید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *