شنبه , ۲ تیر ۱۴۰۳ - ۵:۱۵ بعد از ظهر

۲ پیش بینی متفاوت از قیمت دلار

به گزارش سرمایه نگر، انتشار غیررسمی بخش‌هایی از توافق جدید ایران و آمریکادر روز گذشته موجب شد تا خوشبینی معامله گران دلار نسبت به احیای توافق برجام بیشتر شود و قیمت دلار نوسان محدودی را ثبت کرد.

خبر فیک برجام در بازار دلار

دیروز الجزیره جزئیاتی جدید از متن توافق هسته را رونمایی کرد  و مدعی شد در اولین روز پس از امضای توافق، تحریم های ۱۷ بانک و ۱۵۰ موسسه اقتصادی ایران لغو خواهند شد.

با این حال، در انتهای شباین ادعا از سوی منابع فرانسوی تکذیب شد، برخی خبرگزاری ها عنوان می کردند که پاسخ آمریکا به شرایط مورد درخواست ایران، مثبت نبوده است. یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا گفت گزارش‌های منتشر شده مبنی بر پذیرش یا تمایل ما به دادن امتیاز به ایران برای بازگشت به توافق هسته‌ای کاملا نادرست است.

پیش بینی قیمت دلار امروز

عده ای از معامله گران با توجه به اخبار ضد و نقیض برجامی همچنان در لاک احتیاط هستند و معتقدند تا روشن نشدن هوای نیمه تاریک برجام،  بازار ارز شاهد نوسان محدود و عقب نشینی دلارخواهد بود .

با این حال عده ای دیگر با برجسته کردن سیگنال های منفی برجامی باور داشتند این موضوع ممکن است در ابتدای روز جاری،‌ معادلات مورد انتظار معامله گران ارزی را تغییر دهد و قیمت دلار وارد فاز افزایشی شود. / اقتصاد نیوز

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

سرمایه نگر

ریزش همه جانبه بورس تهران

به گزارش سرمایه نگر، سازمان بورس و اوراق بهادار در مهر ماه امسال با مشکلات زیادی روبرو بود. مشکلاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *