سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۳:۰۳ بعد از ظهر

قند تربت جام قند ارزان می‌فروشد

به گزارش سرمایه نگر، شرکت قند تربت جام از نتیجه نهایی دعوی مبنی بر الزام تحویل ۵۰۰ تن شکر به هلدینگ تولیدی عالیس با قیمت ارزان و گذشته ۶۶۵۰ تومانی هرکیلو خبر داد و برای دو روز کاری با توقف نماد روبرو شد.

براین اساس، “قجام” اعلام کرد: شرکت های چشمه نوشان خراسان و نیک رز چناران ۲۱ آبان سال ۹۹ نسبت به توافق خرید ۱۵۰۰ تن شکر از خوانده شرکت قند تربت جام به هلدینگ تولیدی عالیس اقدام کرده لیکن شرکت خوانده صرفا ۱۰۰۰ تن از شکر را ارسال و ۵۰۰ تن دیگر را به رغم پیگیری ها و اخذ وجه تحویل نداد. این در حالی است که شرکت خوانده پیش فاکتور ۵۲ را تنظیم و سپس موکل نیز نسبت به پرداخت وجه طی سند ساتنا در ۲۶ آبان سال ۹۹ اقدام کرد.

مدیرعامل وقت شرکت خوانده امیر قاسم امیرخانی نیز در ۴ آذر سال ۹۹ طی مکاتبه ای که با شرکت موکل داشت، انعقاد توافق و قرارداد مزبور را تایید کرد. شرکت خوانده به رغم مضی مدت قریب به یکسال و ایجاد تفاوت نرخ کالا ،کماکان نسبت به تحویل ۵۰۰ تن شکر اقدام نکرده و از این بابت خسارات زیادی متوجه شرکت موکل که تولید کننده است، کرد. زیرا هلدینگ تولیدی عالیس از شکر برای نوشیدنی ها به عنوان کالایی اساسی استفاده که از جهت خسارات ناشی از عدم ایفای تعهد تقاضای برآورد را با جلب نظر کارشناس دارد.

شرکت خوانده سال جاری نیز از از اجرای تعهد چون سال گذشته استنکاف کرده و از آنجا که فصل تولید شکر آبان ماه است، تقاضا می شود جهت جلوگیری از تضییع و تفریط خواسته (۵۰۰ تن شکرسفید) مستند به بند ب ماده ۱۰۸ و ۱۱۷ قانون آیین دادرسی مدنی قرار تامین خواسته فوری مبنی بر توقیف این مقدار شکر از شکرهای موجود در انبار شرکت خوانده صادر شود.

با توجه به رای صادره ۲۳ خرداد ابلاغ شده در ۲۹ خرداد، شرکت ملزم به تحویل میزان ۵۰۰ تن شکر با نرخ ۶۶۵۰ تومان به ازای هر کیلوگرم شد. / بورس پرس

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

سرمایه نگر

ریزش همه جانبه بورس تهران

به گزارش سرمایه نگر، سازمان بورس و اوراق بهادار در مهر ماه امسال با مشکلات زیادی روبرو بود. مشکلاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *