شنبه , ۲ تیر ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۳ قبل از ظهر

مقایسه چهار فولاد ساز بورسی از لحاظ میزان فروش و تعداد کارکنان

به گزارش سرمایه نگر، کاظم نادرعلی با مقایسه میزان فروش و تعداد کارکنان ذوب آهن با سه شرکت فولادی حاضر در بورس با انتشار یادداشتی در فضای مجازی اعلام کرد: شرکت ذوب آهن در ۹ ماهه برای هر سهم ۳۶۰ ریال سود محقق کرده بود که در ۱۲ ماهه به ۳۰۳ ریال کاهش داشت.

ذوب آهن نه تنها به دلیل کوره بلند و استفاده از زغالسنگ برای تامین انرژی از یارانه انرژی استفاده نمی کند بلکه با نیروی انسانی بالایی که طی سال های گذشته بصورت دستوری جذب کرده، بهای اشتغال زایی را می پردازد. نیروی انسانی ذوب آهن به ازای یک میلیون تن محصول معادل ۴ برابر سایر فولادسازان است.

براین اساس، ذوب آهن با فروش ۲.۴ میلیون تنی و تعداد کارکنان دائمی و قراردادی ۱۳ هزار نفر برای تولید یک میلیون تن محصول، ۵۴۰۰ نفر مشغول به کار هستند.

شرکت فولاد خوزستان با فروش ۳.۵ میلیون تنی و تعداد ۵۷۰۰ نفر نیرو برای تولید یک میلیون تن محصول، ۱۶۳۰ نفر مشغول به کار هستند. همچنین شرکت فولاد مبارکه با فروش ۷.۳ میلیون تنی و تعداد ۱۲۵۰۰ نفر نیرو برای تولید یک میلیون تن محصول، ۱۷۰۰ نفر فعالیت دارند.

در شرکت فولاد خراسان هم با فروش ۸۰۰ هزار تنی و تعداد ۱۳۰۰ نفر نیرو برای تولید یک میلیون تن محصول،  ۱۶۲۵ نفر حضور دارند. / بورس پرس

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

سرمایه نگر

ریزش همه جانبه بورس تهران

به گزارش سرمایه نگر، سازمان بورس و اوراق بهادار در مهر ماه امسال با مشکلات زیادی روبرو بود. مشکلاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *