پنجشنبه , ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۲:۱۶ بعد از ظهر

فولاد شاهرود روی میز فرابورس

به گزارش سرمایه نگر، جلسه معارفه شرکت فولاد شاهرود با نماد “فرود” ساعت ۱۰:۳۰ روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۷ و ۸ تیر از طریق www.wachartv.com بصورت زنده پخش خواهد شد.

براساس این گزارش ، متقاضیان می توانند سوالات را تا ساعت ۱۳ سه شنبه ۷ تیر از طریق سامانه مختص عرضه های اولیه در تارنمای رسمی شرکت فرابورس به نشانی www.ifb.ir ارسال کنند.

طبق بررسی های بورس پرس، شرکت فولاد شاهرود سال ۸۰ بصورت سهامی خاص تاسیس و در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی شاهرود به ثبت رسید. در حال حاضر این شرکت جزو واحدهای تجاری فرعی شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان و واحد تجاری نهایی سرمایه‌گذاری غدیر و محل کارخانه در کیلومتر ۱۲ جاده شاهرود دامغان واقع شده است.

شرکت به موجب پروانه بهره‌برداری ۱۸ بهمن سال ۸۵ با ظرفیت ۲۰۰ هزار تن میلگرد به بهره برداری رسید. واحد ذوب با عنوان پروژه ذوب در سه مرحله و با ظرفیت سالانه هر مرحله ۱۰۰ هزار تن ۱۲ تیر سال ۹۲ جواز تاسیس گرفت. تولید آزمایشی مرحله اول پروژه ذوب با ظرفیت ۱۰۰ هزار تن در اواخر سال ۹۶ انجام و عملاً طی سال ۹۷ به بهره‌برداری کامل رسید. مرحله دوم پروژه در حال راه اندازی است و برآورد می شود در شهریور سال ۱۴۰۰ تکمیل شود.

سرمایه شرکت در بدو تاسیس ۱۰۰ هزار تومان بوده که طی ۱۱ مرحله افزایش سرمایه به ۲۷۰ میلیارد تومان رسید. در ترکیب سهامداری با ۳۲۹ نیروی انسانی، شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان با ۵۳.۶ درصد، چادرملو با ۳۴.۶ درصد و سایر سهامداران با ۱۰.۶ درصد حضور دارند.

در حال حاضر آهن اسفنجی مصرفی فولاد شاهرود از تولیدات کارخانه های با روش میدرکس است که دارای درصد کربن بالایی بوده و این امر سبب کاهش بهره‌وری در خط ذوب می‌شود. چراکه اصطلاحاً سوزاندن این کربن زمانبر و هزینه‌بر خواهد بود. با راه اندازی SLRN علاوه بر استقلال شرکت از تهیه آهن اسفنجی می‌توان هزینه ماده اولیه وارده به بخش فولادسازی را کاهش داد که در انتها بر سود شرکت تاثیر خواهد گذاشت. / بورس پرس

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

سرمایه نگر

ریزش همه جانبه بورس تهران

به گزارش سرمایه نگر، سازمان بورس و اوراق بهادار در مهر ماه امسال با مشکلات زیادی روبرو بود. مشکلاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *