پنجشنبه , ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱:۱۴ بعد از ظهر

بیش از ۵ میلیارد برگه سهم در بورس تهران رد و بدل شد

به گزارش سرمایه نگر، امروز، شاخص بازار اول با ۱۰۰۰۲ واحد کاهش به رقم یک میلیون و ۱۸۵ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم با ۱۰۷۰۶ واحد کاهش، به عدد ۳ میلیون و ۲۵ هزار واحد دست یافت.

در بورس تهران امروز ۵ میلیارد و ۱۴۹ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله در ۴۳۹ هزار و ۶۴۱ نوبت داد و ستد شد که ارزشی حدود ۳ هزار و ۴۷۵ میلیارد تومان را در برداشت.

اصلی ترین نمادهای تأثیر گذار امروز بر اُفت امروز شاخص کل بورس تهران به ترتیب به شرکت های ملی صنایع مس ایران با ۱۳۱۱ واحد، فولاد مبارکه اصفهان با ۸۱۳ واحد و پالایش نفت اصفهان با ۷۶۶ واحد کاهش تعلق داشت، در مقابل اما شرکت های مبین انرژی خلیج فارس با ۶۰۷ واحد، فجر انرژی خلیج فارس با ۴۴۷ واحد و بانک ملت با ۲۴۵ واحد افزایش، بالاترین تاثیر مثبت بر روی شاخص کل بورس تهران را به خود اختصاص دادند.

شایان ذکر است، طی معاملات امروز گروه صنعت خودرو با حدود ۱۹.۶ هزار میلیارد ارزش در راس برترین های گروه صنایع بورسی قرار گرفت؛ همچنین به ترتیب گروه های صنعت فلزات اساسی با حدود ۲.۶ هزار میلیارد و صنعت شیمیایی با حدود ۲.۵ هزار میلیارد ارزش در رتبه دو و سوم قرار گرفتند.

نگاهی بر معاملات فرابورس

در فرابورس نیز شاخص کل این بازار با ۱۳۲ واحد کاهش به رقم ۲۱ هزار و ۳۴۹ واحد دست یافت. در این بازار، طی روز جاری ۲ میلیارد و ۷۴۳ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله به ارزش بیش از ۴ هزار و ۱۴ میلیارد تومان معامله شد.

در جریان معاملات امروز فرابورس ایران، تولید نیروی دماوند با ۹.۳۵ واحد، بیمه دی با ۵.۴۳۶ واحد، تولید برق عسلویه مپنا با ۲.۷۶ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص فرابورس داشتند.

در مقابل، شرکت های بیمه پاسارگاد با ۴۰.۹۴ واحد، پلیمر آریاساسول با ۳۴.۳۲ واحد و پتروشیمی زاگرس با ۱۰.۴۸ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر رشد شاخص داشتند. / سنا

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

سرمایه نگر

ریزش همه جانبه بورس تهران

به گزارش سرمایه نگر، سازمان بورس و اوراق بهادار در مهر ماه امسال با مشکلات زیادی روبرو بود. مشکلاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *