شنبه , ۲ تیر ۱۴۰۳ - ۸:۴۴ قبل از ظهر

حقوقی‌ها چه کردند؟!

به گزارش سرمایه نگر، تزریق نقدینگی از سوی حقوقی‌های بازار در روز چهارشنبه هفته گذشته با بیش از هزار میلیارد تومان، تداوم یافت.

به طور کلی در هفته ای که گذشت شاهد جهش ٢٨ درصدی مشارکت حقیقی‌ها در بخش خریدهای بازار و رشد ٢ برابری ارزش معاملات خرد بودیم.

سهامداران حقیقی بیشترین پول را به گروه‌های استخراج کانه‌های فلزی، سرمایه گذاری، سایر واسطه‌گری‌های مالی، محصولات کاغذی، کاشی و سرامیک، هتل و رستوران و تولید محصولات کامپیوتری و الکترونیکی تزریق کردند.

بیشترین خریدهایی که حقیقی‌ها از حقوقی‌ها داشتند در نمادهای «ونیکی، کگل، زاگرس، کچاد، ولپارس» رقم خورد.

بیشترین خرید حقوقی‌ها از حقیقی‌ها در نمادهای معاملاتی «شستا، وپارس، شبندر، وتجارت، شپنا، خساپا، ذوب» به چشم خورد.

حقوقی‌ها در آخرین روز کاری هفته گذشته حدود هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد ۱۶ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۲۹ درصد یعنی چهار هزار و ۹۶۰ میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۶ درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری»، «فرآورده‌های نفتی» و «خودرو و ساخت قطعات» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «استخراج کانه‌های فلزی» و «محصولات کاغذی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد شستا، وپارس و شبندر لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به ونیکی، کگل و زاگرس معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی معادل ۱۸۰ میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی سرمایه‌گذاری ملی ایران با برتری ۷۷ میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

در آخرین روز کاری هفته افزایش سهام حقیقی‌ها در ۷۷ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۲۱۱ نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۵۵۰ میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم، یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بود.

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

فولاد-سرمایه نگر

دلال پروری در بازار فولاد با اخبار جعلی

به گزارش سرمایه نگر، در دورانی که کشور با تحریم‌های شدید مواجه شده و تولید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *