سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۳:۳۶ بعد از ظهر

بیت کوین وارد کانال ۱۹ هزار دلاری شد

به گزارش سرمایه نگر به نقل از رویترز، قدرت گرفتن دلار آمریکا بر بازارهای مالی در سراسر دنیا فشار آورد و باعث شد ارزش بیت کوین از سطح حساس ۲۰ هزار دلار پائین‌تر رود و وارد کانال ۱۹.۵ هزار دلاری شود.

بر اساس این گزارش، هر چند این رمز ارز مجددا کانال ۲۰ هزار تایی را پس گرفت اما تحلیلگران معتقدند روند کاهش قیمت بیت کوین ادامه خواهد داشت و به محدوده ۱۷.۸ تا ۱۸.۹ هزار دلار خواهد رسید. متخصصان دلیل این کاهش قیمت را خروج قابل توجه سرمایه از بازار ارزهای مجازی طی یک‌ ماه اخیر می‌دانند که ۰.۲۸ درصد از سرمایه بازار را بصورت روزانه از بین برده‌ است.

البته تمام تاجران و سرمایه‌گذاران بازار ارزهای مجازی نسبت‌ به دورنمای قیمت بیت کوین بدبین نیستند و برخی عقیده دارند ۳۰۰ روز از اوج قیمت ۶۵ هزار دلاری بیت کوین گذشته و فضای بدبینانه بازار رو به اتمام است .

طی ۲۴ ساعت گذشته، اتر هم ۱.۹ درصد کاهش قیمت داشت و به ۱.۵ هزار دلار رسید. کاردانو تنها ارز مجازی در میان ۱۰ ارز برتر، افزایش قیمت داشت و با رشد ۰.۳ درصدی به ۴۵ سنت رسید. دوج کوین هم با ۳.۷ درصد بیشترین کاهش قیمت را داشت و ۰.۰۶۱ دلار معامله می‌شود.

تصمیم فدرال‌رزرو آمریکا برای افزایش دوباره نرخ بهره جهت مهار تورم باعث شده بازار سهام این کشور به روند نزولی ادامه دهند. با توجه به اینکه آمریکا بزرگ‌ ترین اقتصاد و مقر بزرگ‌ترین بازارهای مالی دنیا است، افزایش نرخ بهره بانک مرکزی این کشور شرایط سایر بازارها از جمله بازار ارزهای مجازی را تعیین می‌کند.

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

سرمایه نگر

طوفان در بازار دلار

به گزارش سرمایه نگر، بازار ارز تهران در شروع معاملات نقدی امروز شنبه ۹ مهر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *