سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۲:۳۵ بعد از ظهر
Expensive Prescription Medicine: Pills, Bottle, Lots of Cash. Turquoise background with copy space.

«برکت» جای رشد دارد؟

به گزارش سرمایه نگر، شرکت گروه دارویی برکت این روزها به موجب خبر تولید واکسن کرونا در یکی از شرکت‌های زیرمجموعه و آغاز فاز تزریق انسانی آن، بر سر زبان‌ها افتاده و سهام آن طی این روزها مورد اقبال سهامداران قرار گرفته است.

این سهم با رشد شارپی در اواسط سال به سطح قیمتی ۴۵۰۰۰ ریال صعود کرد و با اصلاح بازار، هم اکنون به قیمت ۲۷۰۰۰ ریال بین سهامداران داد و ستد می‌شود.

گزارش عملکرد آذر ماه این شرکت نشان می‌دهد که هیچ گونه خرید و فروش سهام نداشته است و دست به پرتفوی خود نزده است.

پرتفوی «برکت» شامل یک شرکت بورسی (هلدینگ البرز) و ۵ شرکت غیربورسی است. در بین شرکت‌های غیربورسی این روزها بیش از همه نام شرکت گروه شفا فارمد به واسطه تلاش‌ها برای ساخت واکسن کرونا به گوش رسیده است.

مبلغ بهای تمام شده کل پرتفوی غیربورسی حدود ۲ هزار و ۷۹۷ میلیارد ریال است و مبلغ ۳ هزار و ۸۳۵ میلیارد ریال بهای تمام شده هلدینگ البرز است که ارزش روز بازار آن بالغ بر ۱۰۳ هزار میلیارد ریال است.

سرمایه نگر

«والبر» تک سهم بورسی «برکت» سال ۹۹ را با قیمت ۱۲۸۹۷ ریال آغاز کرد و تا قله ۳۴۰۰۰ ریال نیز صعود کرد و هم اکنون در قیمت ۲۱۴۸۰ ریال در حال معامله است. در حالی که P/E گروه دارویی ۲۰ است، P/E «والبر» در حدود ۱۴ قرار دارد. بنابراین، از نگاه این نسبت مالی می‌توان گفت «والبر» همچنان جای رشد دارد.

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

فولاد-سرمایه نگر

دلال پروری در بازار فولاد با اخبار جعلی

به گزارش سرمایه نگر، در دورانی که کشور با تحریم‌های شدید مواجه شده و تولید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *