شنبه , ۲ تیر ۱۴۰۳ - ۳:۲۲ بعد از ظهر

صدرنشینی «وبملت» در چندین حوزه

به گزارش سرمایه نگر، عملکرد بانک ملت با سرمایه اسمی ۲۰.۷ هزار میلیارد تومانی از لحاظ تراز عملیاتی، تسهیلات اعطایی و سود پرداختی به سپرده گذاران و وضعیت کارمزد  در خرداد و سه ماه نخست سال با ۱۰ بانک های بورسی و فرابورسی، مورد مقایسه و تحلیل قرار گرفت.

مقایسه درآمد تسهیلات اعطایی و سود پرداختی به سپرده گذاران بر اساس تراز عملیاتی خرداد

سرمایه نگر

درآمد حاصل از تسهیلات، سپرده گذاری و اوراق بدهی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با ۵.۳ هزار میلیارد تومان حاکی از رشد ۴۹ درصدی است.

– سود پرداختی به سپرده گذاران در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته ۴۸ افزایش نشان می دهد و از ۲.۶ به ۳.۹ هزار میلیارد تومان رسید.

– تراز عملیاتی بانک در خرداد ماه با رشد ۵۰ درصدی به ۴ هزار میلیارد تومان رسید که بالاترین رکورد ثبت شده در ۹ ماهه گذشته است. همچنین نسبت به ماه قبل با ۳.۳ هزار میلیارد تومان از رشد ۱۸ درصدی برخوردار شد.

مقایسه تراز عملیاتی بانک ملت و سایر بانک های بورسی (ماهانه)  

سرمایه نگر

تراز عملیاتی بانک ملت ۱.۴ برابر بانک پاسارگارد و بالغ بر ۲ برابر بانک تجارت که در جایگاه سوم قرار دارد، است. عملکرد بانک ملت با بانک صادرات که در جایگاه پنجم قراردارد بیانگر فزونی بالغ بر ۱۱.۶ برابری است.

سرمایه نگر

مقایسه تراز عملیاتی بانک ملت و سایر بانک های بورسی

بانک ملت همچنان با پیشتازی در صنعت بانکداری و حفظ جایگاه نخست در خرداد ماه با تحقق مبلغ ۴ هزار میلیارد تومان تراز مثبت عملیاتی و مجموع ۱۲.۵ هزار میلیارد تومان در سه ماهه سال جاری با اختلاف ۲۱۲ درصدی نسبت به بانک تجارت که در رتبه دوم قرار دارد، شایستگی را مانند همیشه در بین تمام بانک های بورسی با اقتدار نشان دهد. این چندمین سال متوالی است که بانک ملت در هر دو بخش تراز عملیاتی ماهانه و تجمیعی در کل بانک ها به این موفقیت دست می یابد.

سرمایه نگر

نمودار تراز عملیاتی بانک های بورسی در خرداد ماه

سرمایه نگر

عملکرد درآمد سپرده گذاری و اوراق بدهی بانک ملت و سایر بانک های بورسی در خرداد

سرمایه نگر

 در بخش درآمد سپرده گذاری، بانک ملت تا خرداد ماه ۲.۲ هزار میلیارد تومان درآمد کسب کرد و با سهم بازار ۴۶ درصدی حائز رتبه نخست شد.

– در بخش درآمد اوراق بدهی ، بانک ملت تا خرداد ماه ۲.۹ هزار میلیارد تومان درآمد کسب کرد و با سهم بازار ۵۶ درصدی حائز رتبه نخست شد.

سرمایه نگر

وضعیت کارمزد بانک های بورسی در خرداد

سرمایه نگر سرمایه نگر

بانک ملت با سهم ۳۷ درصدی از خالص کارمزد با اختلاف قابل توجه از سایر رقبا، جایگاه نخست را به خود اختصاص داد . / بورس پرس

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

سرمایه نگر

ریزش همه جانبه بورس تهران

به گزارش سرمایه نگر، سازمان بورس و اوراق بهادار در مهر ماه امسال با مشکلات زیادی روبرو بود. مشکلاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *