شنبه , ۲ تیر ۱۴۰۳ - ۵:۰۲ بعد از ظهر

عرضه صکوک اجاره ۲۰ هزار میلیارد ریالی صنایع و معادن غدیر

به گزارش سرمایه نگر و به نقل از شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، شرکت بین‌المللی توسعه صنایع و معادن غدیر قصد دارد بخشی از منابع مالی مورد نیاز خود را از طریق فروش و اجاره به شرط تملیک بخشی از سهام شرکت سنگ آهن گهرزمین (سهامی عام) تامین کند.

این اوراق با نرخ اجاره‌بهای سالیانه ۱۸ درصد و عمر ۴ ساله به شیوه حراج از طریق بورس اوراق بهادار تهران عرضه عمومی خواهد شد. مبلغ اسمی هر ورقه آن یک میلیون ریال بوده و اجاره‌بهای مربوطه هر سه ماه یک‌بار توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب دارندگان اوراق واریز می‌شود.

صکوک اجاره مذکور از طریق شرکت کارگزاری آرمون بورس به عنوان عامل فروش و با استفاده از خدمات شرکت تامین سرمایه دماوند به عنوان متعهد پذیره‌نویس و بازارگردان توسط شرکت واسط مالی اَمرداد سوم (با مسئولیت محدود) در بورس اوراق بهادار تهران منتشر خواهد شد.

به‌منظور تضمین پرداخت اجاره‌بها و اصل اوراق در سررسید، بخشی از سهام شرکت‌های سنگ آهن گهر زمین، فولاد آلیاژی ایران و پتروشیمی پارس توثیق شده است.

پس از انتشار موفق ۷ هزار میلیارد ریال اوراق برای شرکت بین‌المللی توسعه صنایع و معادن غدیر در سال ۱۴۰۰، این دومین تامین مالی این شرکت از طریق انتشار صکوک در بازار سرمایه است.

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

سرمایه نگر

ریزش همه جانبه بورس تهران

به گزارش سرمایه نگر، سازمان بورس و اوراق بهادار در مهر ماه امسال با مشکلات زیادی روبرو بود. مشکلاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *