شنبه , ۲ تیر ۱۴۰۳ - ۳:۵۵ بعد از ظهر

بررسی عملکرد ماهانه فولاد مبارکه

به گزارش سرمایه نگر، فولاد مبارکه درحال حاضر حوالی ۲۶۷ هزار میلیارد تومان روی تابلوی معاملاتی در حال داد و ستد است و میزان فروش شهریور ماه این شرکت روی عدد ۹ هزار و ۸۰۶ میلیارد تومان ثبت شده است .

سرمایه نگر

این شرکت در مرداد ماه رقم ۱۰ هزار و ۲۳۴ میلیارد تومان فروخته است و در تیر ماه نیز رقم ۱۲ هزار و ۴۳۰ میلیارد تومان فروش داشته است.

فولاد پس از ثبت فروش خوب ۱۸ هزار و ۷۳۱ میلیارد تومانی در خرداد ماه با روند نزولی در مبلغ فروش ماهانه همراه شد و همچنان در مسیر افت مبلغ فروش ماهانه است و شهریور ماه بدترین عملکرد فروش ماهانه را به خود اختصاص داده است.

نرخ فروش محصولات این شرکت که شامل ورق گرم و سرد و محصولات پوشش دار است در شهریور ماه با افت همراه بوده است.

سرمایه نگر

به این صورت که نرخ مصولات گرم این شرکت به طور میانگین در مرداد ماه سال جاری در حوالی ۲۰الی ۲۳ میلیون تومانی به ازای هر تن برای فروش داخلی و صادراتی ثبت شده است که این نرخ ها برای شهریور ماه با افت روی اعداد ۱۸ تا ۱۸ میلیون ۵۰۰ هزار تومان نشسته است.

اما در خصوص نرخ محصولات ورق سرد این شرکت تغییر خاصی نسبت به مرداد ماه  دیده نمی¬شود ولی از ابتدای سال تا به امروز شاهد افت این محصول هستیم به طوریکه از تنی ۲۳ میلیون ۵۰۰ هزار تومان به تنی ۲۳ میلیون تومان رسیده است.

محصول پوشش دار این شرکت که در مرداد ماه برای فروش داخلی  روی عدد ۳۰ میلیون تومان برای هر تن فروخته شده است در شهریور ماه به ازای هر تن ۲۹ میلیون ۵۰۰ هزار تومان شده است و برای فروش صادراتی همین محصول تنی ۲۴ میلیون ۹۰۰ هزار تومان قیمت خورده است.

فولاد مبارکه اصفهان در شش ماهه نخست سال جاری توانسته است حوالی ۸۰ هزار و ۳۵۵ میلیارد تومان فروش ثبت کند که نسبت به مدت مشابه شال قبل با رشد بیش از ۲۱ درصدی همراه شده است. مبلغ فروش ماهانه این شرکت در ۶ ماهه نخست دوره مالی منتهی به ۱۴۰۰ رقم ۶۵ هزارو ۹۰ میلیارد تومان بوده است.

سرمایه نگر

سرمایه نگر

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

سرمایه نگر

ریزش همه جانبه بورس تهران

به گزارش سرمایه نگر، سازمان بورس و اوراق بهادار در مهر ماه امسال با مشکلات زیادی روبرو بود. مشکلاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *