سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۴:۲۹ بعد از ظهر

سرعت نوار تولید و فروش جهان فولاد سیرجان بیشتر شد

به گزارش سرمایه نگر، شرکت جهان فولاد سیرجان از مزیت رقابتی موقعیت بسیار مناسب جغرافیایی برخوردار است و با توجه به نزدیکی به معادن گل گهر، قرار گرفتن در شاه‌ راه ارتباطی چهار استان، نزدیکی به آب‌های آزاد خلیج فارس و دسترسی به راه آهن سراسری، یکی از معدود کارخانجاتی است که در مکان و موقعیت مناسب راه‌اندزای شده است.

این شرکت ظرفیت اسمی‌تولید سالانه ۹۰۰ هزار تن آهن اسفنجی، یک میلیون تن شمش فولاد، ۵۰۰ هزار تن میلگرد و ۵۰ هزار بریکت دارد. در واقع، شرکت اقدام به سرمایه‌گذاری در صنایع پایین دست زنجیره فولاد کرده که شرایط بهتری نسبت به صنایع بالا دستی دارند.

عملکرد ۵ ماهه منتهی به مرداد ماه سال جاری «فجهان» نشان می‌دهد که بالغ بر یک میلیون تن انواع محصولات از چرخ تولید خارج شده و معادل ۴۱ درصد از ظرفیت اسمی‌است که نشان می‌دهد با وجود قطعی برق تابستان و کند شدن چرخ تولید، می‌تواند برنامه تولید خود را پوشش دهد. لازم به ذکر است که میزان تولید در مدت یاد شده ۸ درصد بیشتر از تولیدات مدت مشابه سال گذشته است.

در طرف دیگر، مقدار فروش محصولات حدود ۳۴۹ هزار تن بود و در این بخش نیز شاهد رشد عملیاتی هستیم و افزایش ۱۳ درصدی مقدار فروش نیز نشان از بهبود اوضاع دارد.

در این میان، افزایش نرخ فروش محصولات نیز مزید بر علت شد تا با تحقق ۴۷ هزار و ۶۲۳ میلیارد ریال درآمد در ۵ ماهه اول سال ۱۴۰۱، رشد قابل قبول ۲۴ درصدی درآمدها را شاهد باشیم.

شرکت جهان فولاد سیرجان علاوه بر رشد درآمدهای عملیاتی، در تلاش است تا با خرید گندله به قیمت کمتر، حاشیه سود بهتری برای خود کنار بگذارد.

آمارها نشان می‌دهد که هر چه می‌گذرد وضعیت این شرکت بهتر می‌شود؛ همانطور که در مرداد ماه نسبت به تیر ماه مقدار تولید ۵ درصد رشد کرد و مقدار فروش نیز با افزایش جالب توجه ۲۷ درصدی همراه بود.

به این ترتیب، پیش بینی می‌شود در پایان سال جمع کل درآمد فروش محصولات شرکت جهان فولاد سیرجان از رقم ۱۷۰ هزار میلیارد ریال عبور کند و نزدیک به ۲۲ هزار میلیارد ریال سود خالص شناسایی شود.

این شرکت فولادی طرح‌های مختلفی جهت تکمیل زنجیره تولید و افزایش تنوع محصولات همچون احداث دو واحد احیا مگامدول جمعا به ظرفیت ۲.۸ میلیون تن آهن اسفنجی، احداث واحد ذوب و ریخته‌گری به ظرفیت تولید سالیانه ۱.۵ میلیون تن بلوم و بیلت، واحد تولید کلاف به ظرفیت ۳۰۰ هزار تن و… در دست اجرا دارد که چشم انداز آتی شرکت را روشن نگه می‌دارد و با راه اندازی این طرح‌های طی سالیان آینده، می‌تواند به عنوان یک سرمایه‌گذاری مطمئن و سودده برای سهامداران شمرده شود.

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

فولاد-سرمایه نگر

دلال پروری در بازار فولاد با اخبار جعلی

به گزارش سرمایه نگر، در دورانی که کشور با تحریم‌های شدید مواجه شده و تولید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *