شنبه , ۲ تیر ۱۴۰۳ - ۹:۴۰ قبل از ظهر
سود «زپارس» در سال 98
سود «زپارس» در سال 98

سود ۱۸۹۴ ریالی «زپارس» در سال ۹۸

به گزارش سرمایه نگر، شرکت «ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس» با نماد «زپارس» گزارش حسابرسی شده سال مالی منتهی به آذر ۹۸ را منتشر کرد که تغییری نسبت به گزارش حسابرسی نشده نشان نمی دهد و به این ترتیب، این شرکت با ثبت رشد ۱۱۵ درصدی و سود هر سهم ۱۸۹۴ ریالی به استقبال مجمع عمومی عادی سالیانه می رود. البته در شرایط کنونی که بحران کرونا غوغا می کند، امکان برگزاری مجامع وجود ندارد و سازمان بورس به شرکت ها برای برگزاری مجامع خود مهلت داده است.

بر اساس صورت های مالی منتشر شده، درآمدهای عملیاتی با افزایش ۱۶ درصدی به مبلغ ۱۵۲۸ میلیارد ریالی رسید که در این رشد، افزایش نرخ های فروش نقش بسزایی ایفا کرد؛ چرا که مقدار فروش افت فاحشی داشت و «زپارس» ۵۰ درصد کمتر از سال مالی ۹۷ فروش داشت.

این شرکت برای سال مالی ۹۹ پیش بینی درآمد ۲۰۰۰ میلیارد ریالی دارد.

شرکت «ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس» در راستای افزایش تولید محصولات راهبردی کشاورزی و ایجاد سودآوری حداکثری، به دنبال افزایش سطح زیر کشت اراضی آبی با استفاده از سیستم های نوین آبیاری تحت فشار و اجرای طرح های توسعه ای دیگر رفته است. کل مخارج پروژه آبیاری تحت فشار ۱۳۸۰ هکتاری منطقه پادار بالغ بر ۴۲۰ میلیارد ریال برآورد می شود که مبلغ ۲۴۰ میلیارد ریال به‌صورت وام بلاعوض دولتی توسط صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی و مابقی از طریق تسهیلات مالی دریافتی از بانک کشاورزی و منابع شرکت تامین می شود. افزایش تولید، ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی و فرآوری محصولات و تمرکز بر صادارات، از دیگر برنامه های این شرکت است.

این شرکت در مسیر تحقق ۶۱۶ میلیارد ریال سود خالص، ۱۰۹ میلیارد ریال سایر درآمدهای عملیاتی شناسایی کرد که ناشی از درآمد حاصل از مابه التفاوت نرخ فروش و قیمت تمام شده بذر کلزا است.

سود «زپارس» در سال 98

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

فولاد-سرمایه نگر

دلال پروری در بازار فولاد با اخبار جعلی

به گزارش سرمایه نگر، در دورانی که کشور با تحریم‌های شدید مواجه شده و تولید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *