سه شنبه , ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۳:۳۱ بعد از ظهر
«بکاب» بزرگتر می شود
«بکاب» بزرگتر می شود

«بکاب» در اندیشه افزایش سرمایه

به گزارش سرمایه نگر، یکی از شرکت های کوچک بازار سرمایه «صنایع جوشکاب یزد» است که هم اکنون با سرمایه اندک ۲۴ میلیارد ریالی فعالیت می کند.

در آخرین گزارش منتشر شده، این شرکت قصد دارد تا با افزایش ۱۰۰ درصدی، مبلغ سرمایه اسمی خود را به بیش از ۴۸ میلیارد ریال افزایش دهد.

افزایش سرمایه «بکاب» قرار است از محل سود انباشته انجام شود؛ لازم به ذکر است که بر اساس آخرین صورت مالی ارائه شده، این شرکت دارای سود انباشته ۷۸ میلیارد ریالی است که ۲۴ میلیارد ریال از آن پس از تصویب در مجمع فوق العاده، به سرمایه تبدیل خواهد شد.

هدف «صنایع جوشکاب یزد» از افزایش سرمایه، اصلاح ساختار مالی و جلوگیری از خروج نقدینگی عنوان شده است. با این اقدام، شرکت سعی در فرار از اخذ تسهیلات بانکی دارد.

بر اساس گزارش توجیهی هیئت مدیره، «بکاب» برآورد کرده در صورت انجام افزایش سرمایه بتواند مبلغ سود خالص سال مالی منتهی به شهریور ۱۴۰۰ را تا سطح ۲۴ هزار میلیارد ریال نزدیک کند. این افزایش سرمایه بر پیش بینی سود سال مالی ۹۹ تأثیری ندارد و در حال حاضر شرکت برای سال مالی جاری رقمی در حدود ۲۱ میلیارد ریال را به عنوان سود خالص پیش بینی کرده است.

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

فولاد-سرمایه نگر

دلال پروری در بازار فولاد با اخبار جعلی

به گزارش سرمایه نگر، در دورانی که کشور با تحریم‌های شدید مواجه شده و تولید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *